Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Aktualizacja: 15 mln zł zapłaci FoodCare fundacji

Finanse

Michalczewskiego zdecydował Sąd Apelacyjny w Krakowie wydając prawomocny wyrok. Sąd zgodził się na prośbę firmy FoodCare rozłożyć wpłatę na dwie raty, które muszą zostać zapłacone do 31 stycznia 2015 roku. Zdaniem sądu firma FoodCare złamała umowę, według której miała wypłacać fundacji Michalczewskiego prowizję od sprzedaży napoju energetyzującego w zamian za prawo używania oznaczenia „Tiger”.
Fundacja Równe Szanse pomaga uprawiać sport dzieciom.
Po zamieszczeniu tej informacji dostaliśmy pocztą stanowisko FoodCare w sprawie wyroku. Przytaczamy je w całości.
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GRUPY FOODCARE Zabierzów, 13 listopada 2014 r.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 12 listopada 2014 roku dotyczy rozliczeń finansowych wynikających z umowy promocyjnej pomiędzy Fundacją Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse”
a firmą FoodCare (dawniej Gellwe).
Jest to kontynuacja sprawy z września 2013 r. – wówczas Sąd Okręgowy w Krakowie wydał decyzję,
na mocy której spółka FoodCare miała uregulować należności finansowe na rzecz Fundacji Dariusza Michalczewskiego „Równe Szanse”. Jest oczywiste, że wyrok wynika ze sporu co do interpretacji umowy z 2005 r., która łączyła FoodCare z Fundacją. Nie zgadzamy się z interpretacją naszych oponentów, a tym samym z decyzją Sądu. Dlatego skorzystamy z naszego prawa do złożenia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Dalsze kroki prawne podejmiemy po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji Sądu.
Należy wyraźnie podkreślić, iż powyższa sprawa nie dotyczy kwestii własnościowych związanych
z marką Tiger. Wbrew deklaracjom Dariusza Michalczewskiego, nie ma ona również wpływu
na pozostałe sprawy toczące się przed Sądami. Spółka FoodCare jest pomysłodawcą i twórcą napoju energetycznego Tiger. Na powstanie tej marki przeznaczyliśmy miliony złotych, a także lata pracy, doświadczenia i energii całego zespołu. Wyprowadziliśmy tę markę na szczyt, jej potencjał nie został jednak wykorzystany. Cel, jakim jest ponowne bycie liderem rynku napojów energetycznych, pozostaje poza zasięgiem Dariusza Michalczewskiego.
Nie zamierzamy ustawać w dochodzeniu sprawiedliwości przed niezawisłymi Sądami. Ale naszą uwagę koncentrujemy dziś przede wszystkim na rozwoju naszego biznesu. Będziemy dalej umacniać pozycję marek FoodCare zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Szczególną uwagę poświęcimy marce BLACK.
Powyższe rozstrzygnięcie nie wpływa na funkcjonowanie spółki.

Z poważaniem,
Zarząd FoodCare

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Michalczewski-wygral-z-FoodCare-Firma-zaplaci-ponad-15-milionow-zl-3235311.html

Udostępnij

Można już zaciągać odwrócony kredyt hipoteczny

Finanse bank hipoteka kredyt odwrócony kredyt hipoteczny prezydent renta hipoteczna ustawa Sejm

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o odwróconym kredycie hipotecznym. Umożliwi ona branie kredytu zabezpieczonego hipoteką ustanowioną na domu, mieszkaniu, nieruchomości niezabudowanej, prawie użytkowania wieczystego gruntu lub na spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu. Kredytobiorca nie będzie musiał spłacać kredytu za życia. Ustawę przygotowało Ministerstwo Finansów. W krajach, w których istnieją odwrócone kredyty hipoteczne, zaciągają je głównie ludzie starsi, którzy chcą uzupełnić emeryturę.
Jak pisaliśmy na początku września, informując o uchwaleniu ustawy przez Sejm, odwrócony kredyt hipoteczny zastąpi stosowaną obecnie rentę dożywotnią, w której bank albo inna instytucja finansowa w zamian za rentę przejmuje nieruchomość na własność. To ryzykowna umowa, bo w przypadku bankructwa firmy, dotychczasowi właściciele tracą i rentę, i przejęty za nią majątek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/ustawa-o-odwroconym-kredycie-hipotecznym-podpisana-przez-prezydenta,artykuly,185843,1,1.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/ustawa-o-odwroconym-kredycie-hipotecznym-podpisana-przez-prezydenta,artykuly,185843,1,1.html