Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

ONZ: Rosja wkracza zbrojnie na Ukrainę

Świat

O groźbie „wojny totalnej” mówił na wczorajszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. politycznych Jens Andres Toyberg-Frandzen. Posiedzenie zostało zwołane w trybie pilnym na wniosek Stanów Zjednoczonych po informacjach o wkraczaniu dużych sił rosyjskich na Ukrainę.
Rosyjskie wojska wwożą ciężką artylerię, systemy obrony przeciwlotniczej, czołgi i wozy bojowe na tereny zajęte przez separatystów. Na Krymie są jednostki wojskowe przygotowane do ataku nuklearnego. Mówił o tym wczoraj naczelny dowódca wojsk NATO w Europie generał Philip Breedlove podczas wizyty w Sofii. Informacje generała potwierdził minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak. O transportach sprzętu wojskowego, w tym dział kalibru 122 milimetry oraz o oddziałach wojskowych w mundurach bez odznak informowali już w sobotę obserwatorzy OBWE.
Oprócz wojny totalnej, stwierdził Jens Andres Toyberg-Frandzen możliwe jest także zamrożenie na długie lata konfliktu w jego obecnej postaci albo gwałtowny wybuch walk po okresie sporadycznych walk. Pierwszy i trzeci scenariusz byłby jego zdaniem najtragiczniejszy.
Rosyjskie ministerstwo obrony odrzuciło oskarżenia o przygotowania do ataku i wprowadzanie wojsk na Ukrainę, nazywając je bezpodstawnymi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/onz-obawia-sie-powrotu-wojny-totalnej-na-wschodzie-ukrainy/7wzre

Udostępnij

Iran chwali się kopią samolotu bezzałogowego USA

Świat Amir Ali Hadżizadeh Iran kopia samolotu Lockheed RQ-170 Sentinel Pentagon Steve Warren USA

Lot samolotu bezzałogowego pokazała wczoraj irańska telewizja państwowa. Ma to być kopia zdobytej w 2011 roku maszyny należącej do sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Rzecznik Pentagonu pułkownik Steve Warren stwierdził, że to zwykła replika, której daleko jest do oryginału. Nie podał jednak żadnych szczegółów na poparcie tego poglądu. Jeszcze w tym roku Iran zapowiedział produkcję dwóch lub trzech takich samolotów. Przypomnijmy, że rok kalendarzowy w tym kraju kończy się 20 marca. Dowódca sił powietrznych Gwardii Rewolucyjnej gen. Amir Ali Hadżizadeh dodał również, że od następnego roku samoloty będą produkowane masowo, a na oskarżenia o stworzeniu gorszej repliki odpowiedział, że irańska wersja jest w porównaniu z oryginałem ulepszona.

Amerykańska maszyna Lockheed RQ-170 Sentinel wleciała w 2011 roku w irańską przestrzeń powietrzną z Afganistanu.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16958678,USA__Iran_ma_tylko_replike_naszego_samolotu_bezzalogowego_.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16958678,USA__Iran_ma_tylko_replike_naszego_samolotu_bezzalogowego_.html