Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

8,6 mln zł kosztowały wyjazdy zagraniczne posłów

Polska

obecnej kadencji. W Internecie opublikowane zostało zestawienie zagranicznych wyjazdów posłów, zawierające również informacje o kosztach oraz odrębne zestawienie podróży samochodowych. Niekwestionowanym liderem rankingu kosztów poselskich podróży zagranicznych opracowanego przez dziennikarzy analizujących zestawienie, okazał się poseł Tadeusz Iwiński z SLD, którego wyjazdy kosztowały ponad 402 tysiące złotych. Drugie miejsce zajął poseł Jan Dziedziczak z PiS-u – jego wyjazdy kosztowały ponad 211 tysięcy złotych, a trzecie posłanka Barbara Bartuś, również z PiS-u, która przejeździła prawie 204 tysiące złotych.
Dziennikarze radia RMF FM wykryli też, że niektórzy posłowie w tym samym czasie przebywali za granicą i głosowali w Sejmie. Zdolność do przebywania w tym samym czasie w Warszawie i za granicą ujawnili nie tylko szeregowi posłowie, ale i pełniący poważne funkcje. W czerwcu 2012 roku minister Andrzej Halicki z PO, szef sejmowej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był tego samego dnia na sesji Rady w Strasburgu i na posiedzeniu Sejmu w Warszawie, podobnie jak wicemarszałek Sejmu Elżbieta Radziszewska, też z Platformy Obywatelskiej. Wyjazd posła i posłanki do Strasburga kosztował po 5,5 tys. zł.
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział utworzenie komisji do spraw zagranicznych wyjazdów parlamentarzystów oraz powołanie pełnomocnika ds. procedur antykorupcyjnych.
Z OSTATNIEJ CHWILI
Kancelaria Sejmu dziś po południu sprostowała informację o równoczesnym pobycie w Strasburgu i Warszawie ministra Andrzeja Halickiego i wicemarszałek Elżbiety Radziszewskiej zawarte w zestawieniu. Obydwoje skrócili pobyt w Strasburgu i poinformowali o tym kancelarię, która w zestawieniu tego nie uwzględniła.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-obiezyswiat-tadeusz-iwinski-na-jego-podroze-wydalismy-403-ty,nId,1551327

Udostępnij

PKW wskazuje datę wyborów prezydenckich: 10 lub 17 maja

Polska andrzej duda Bronisław Komorowski janusz palikot Państwowa Komisja Wyborcza PKW wybory prezydenckie

Wybory prezydenta zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta – tak mówi Konstytucja RP. Bronisław Komorowski został prezydentem 6 sierpnia 2010 roku, a to oznacza, że pierwsza tura wyborów odbędzie się 3, 10 albo 17 maja 2015 roku. Sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Czaplicki uważa, że jest mało prawdopodobne, żeby marszałek Sejmu zgodził się na wybory w dniu obchodzenia narodowego święta 3 maja. Ostateczną decyzję musi podjąć najwcześniej 6 stycznia a najpóźniej 6 lutego 2015 roku.

W tym tygodniu we wtorek PiS ogłosił swojego kandydata na prezydenta. Jest nim europoseł i były współpracownik Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda. Obecny prezydent Bronisław Komorowski nie zdecydował jeszcze, czy będzie startował w wyborach. Chęć kandydowania wyraził w tym tygodniu również Janusz Palikot.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1285476,PKW-pierwsza-tura-wyborow-prezydenckich-10-lub-17-maja-2015

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1285476,PKW-pierwsza-tura-wyborow-prezydenckich-10-lub-17-maja-2015