Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Iran chwali się kopią samolotu bezzałogowego USA

Świat

Lot samolotu bezzałogowego pokazała wczoraj irańska telewizja państwowa. Ma to być kopia zdobytej w 2011 roku maszyny należącej do sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Rzecznik Pentagonu pułkownik Steve Warren stwierdził, że to zwykła replika, której daleko jest do oryginału. Nie podał jednak żadnych szczegółów na poparcie tego poglądu. Jeszcze w tym roku Iran zapowiedział produkcję dwóch lub trzech takich samolotów. Przypomnijmy, że rok kalendarzowy w tym kraju kończy się 20 marca. Dowódca sił powietrznych Gwardii Rewolucyjnej gen. Amir Ali Hadżizadeh dodał również, że od następnego roku samoloty będą produkowane masowo, a na oskarżenia o stworzeniu gorszej repliki odpowiedział, że irańska wersja jest w porównaniu z oryginałem ulepszona.

Amerykańska maszyna Lockheed RQ-170 Sentinel wleciała w 2011 roku w irańską przestrzeń powietrzną z Afganistanu.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16958678,USA__Iran_ma_tylko_replike_naszego_samolotu_bezzalogowego_.html

Udostępnij

Rosja demonstruje siłę w powietrzu i na morzu

Świat Australia bombowce g20 krążownik rakietowy moskwa norwegia putin rosja wariag

Najnowsze rosyjskie bombowce SU-34, a za nimi starsze bombowce Tu-95 i wspierające je latające cysterny Ił-78 przelatywały wzdłuż granicy przestrzeni powietrznej Norwegii. Norweskie myśliwce poderwane w trybie alarmowym eskortowały je wykonując serię zdjęć i nagranie. Loty zdarzyły się w październiku, ale rząd Norwegii poinformował o nich dopiero teraz.
Do wybrzeży Australii zbliża się zespół czterech rosyjskich okrętów z Floty Pacyfiku pod wodzą krążownika rakietowego Wariag. Australijskie media mówią o „wyzywającej demonstracji siły” czy „demonstracji siły mocarstwa”. Obserwatorzy wiążą rejs zespołu krążownika Wariag ze szczytem G20 w Brisbane, na który ma przybyć prezydent Rosji Władimir Putin.
Równocześnie na wodach międzynarodowych w okolicach Morza Południowochińskiego bliźniaczy okręt Wariaga, krążownik rakietowy Moskwa z Floty Czarnomorskiej przeprowadza ćwiczenia w strzelaniu ostrą amunicją.
Komentatorzy przypominają, że od rozpadu ZSSR rosyjskie okręty nie wypływały tak daleko, jeśli pominąć wizyty na Kubie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosyjski-kurs-na-australie-putin-leci-okrety-wojenne-plyna,487530,s.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosyjski-kurs-na-australie-putin-leci-okrety-wojenne-plyna,487530,s.html