Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

USA i UE są gotowe na nowe sankcje wobec Rosji

Europa

Trwają rozmowy USA z partnerami w Europie na temat wprowadzenia dodatkowych sankcji wobec Rosji. Takie informacje płyną od rzeczniczki Departamentu Stanu Jen Psaki. Decyzje jeszcze nie zapadły, ale jeśli Rosja będzie kontynuować agresywne działania, to USA i UE są na to gotowe. NATO i OBWE mają pewność, że protokół z Mińska o rozejmie między ukraińskim wojskiem i separatystami jest łamany. Mimo wszystko Jen Psaki powiedziała, że jest on wciąż uważany za podstawę dla dyplomatycznego rozwiązania konfliktu. Dodała również, że gdyby separatyści zaczęli wdrażać protokół z Mińska, USA byłyby nawet gotowe cofnąć pewne sankcje, zamiast ustanawiać nowe.

W środę na wniosek USA zebrała się Rada Bezpieczeństwa ONZ w celu zbadania rosyjskich konwojów wojskowych na wschodniej Ukrainie. Rosja odrzuca zarzuty w tej sprawie. Oficjalnie głosi, że oskarżenia jakoby miała wysyłać swoje wojsko na Ukrainę są kłamstwem.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1286074,Beda-nowe-sankcje-wobec-Rosji-USA-i-UE-sa-na-to-gotowe

Udostępnij

KE: internetowa platforma wymiany informacji o eboli

Europa ebola epidemia Internet internetowa platforma Komisja Europejska Unia Europejska Vytenis Andriukaiti

ma pomóc lepiej przygotować szpitale w krajach Unii Europejskiej na ewentualne przypadki choroby. Platforma, której uruchomienie nakazał unijny komisarz do spraw zdrowia Vytenis Andriukaitis, ma umożliwić wymianę informacji na temat leczenia i przeciwdziałania eboli. Ma to być szczególnie przydatne, gdy osoba zarażona wirusem trafi do szpitala w Unii Europejskiej.
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia wirus Ebola spowodował śmierć prawie 5 tysięcy osób, a na spowodowaną przez niego gorączkę krwotoczną zachorowało ponad 13 tysięcy osób. Według najnowszych danych tempo rozprzestrzeniania się wirusa jest coraz mniejsze.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1284632,Komisja-Europejska-uruchomila-platforme-wymiany-informacji-o-eboli-

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1284632,Komisja-Europejska-uruchomila-platforme-wymiany-informacji-o-eboli-