Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Młodzi Polacy masowo chcą emigrować za pracą

Gospodarka

Około 40 proc. Polaków w wieku 18- 24 lat deklaruje chęć wyjazdu za granicę za pracą. Wśród ludzi w wieku 25-35-lat wyjazd planuje lub o nim myśli 35 proc. Co trzeci student w planach życiowych ma wyjazd z Polski. Najczęściej młodzi ludzie planują wyjazd do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii.
Głównym powodem wyjazdów są wyższe płace, wskazuje na to 84 proc młodych ludzi. Za wyjazdem do pracy za granicą przemawiają też szersze perspektywy rozwoju kariery zawodowej, uważa 26 proc..
Większość młodych ludzi, którzy  podejmują pracę w Polsce uważa, że pracuje poniżej oczekiwań i kompetencji. Tylko 30 proc. jest zdania, że ma w Polsce dobrze płatne zajęcie. Gotowość do wyjazdu deklaruje 29 proc. pracowników, wśród bezrobotnych ponad 25 proc.rozważa emigrację zarobkową.
Badania przeprowadziła agencja zatrudnienia Work Service.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/295866,1156522-Polakow-kusi-praca-za-granica.html

Udostępnij

Niezależny handel internetowy ma się dobrze

Gospodarka bitcoin bittorrent FBI handel przez internet openbazar silk road

Mimo likwidacji przez FBI dwóch kolejnych internetowych marketów: Silk Road oraz Silk Road 2.0, działa już Silk Road 3.0, który został otwarty w kilka godzin po likwidacji poprzednika.
Najnowszym projektem w dziedzinie niezależnego handlu jest OpenBazar, który działa według podobnych zasad jak Bitcoin albo sieć BitTorrent. Portal „Money.pl” zamieszcza wyjaśnienie działania serwisu przez Mateusza Kocota z „bitcoinet.pl”:
– Każdy z użytkowników występuje w serwisie wespół ze swoim kluczem Bitcoin, co czyni niemożliwym podszywanie się pod innego użytkownika. Do każdego klucza jest zaś przyporządkowany współczynnik reputacji. Na początku korzystania z serwisu użytkownicy mogą ją sobie wyśrubować poprzez bezpowrotne wydanie Bitcoinów. Założenie jest takie, że skoro reputacja kosztuje Bitcoiny, wysłanie komuś w paczce kartofli zamiast telefonu komórkowego nie będzie się opłacało.
OpenBazaar ma niebawem pozwolić na handel w Internecie prowadzony poza kontrolą rządów. Kiedy połączy się z siecią TOR – a takie są plany – zapewni uczestnikom transakcji anonimowość.
Jeden z twórców OpenBazaar Sam Patterson twierdzi, że serwis nie ma na celu handlu artykułami nielegalnymi. Jego twórcy uważają, że rządy i korporacje ograniczają wolny rynek i naruszają prywatność, oraz że każdy powinien sam zadecydować co jest dla niego dobre.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/to-koniec-nielegalnego-handlu-w-internecie,133,0,1656709.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/to-koniec-nielegalnego-handlu-w-internecie,133,0,1656709.html