Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Posłowie mają być pilnowani za pomocą lokalizatorów GPS

Polityka

O pomyśle władz sejmu wyposażenia posłów wyjeżdżających służbowo samochodami w lokalizatory GPS, dzięki którym można byłoby kontrolować trasę przejazdu i miejsce pobytu napisał dziś serwis „rmf24.pl”. Miałoby to zapobiec nadużyciom podczas podróży służbowych.
Według serwisu rozpatrywane jest też wprowadzenie zakazu organizowania podróży przez posłów. Wolno byłoby im jeździć tylko tam, dokąd zostaliby wysłani. Nie jest jasne, kto miałby wysyłać. Według jeszcze innego pomysłu wyjazdy samochodem ograniczone byłyby tylko do określonej w przepisach odległości od granic kraju.
Obecnie posłowie mogą otrzymać zwrot kosztów podróży samochodem albo zwrot ceny biletów lotniczych. Kupna biletów czy jazdy samochodem nie muszą dokumentować. Mogą też zlecić kupno biletów lotniczych Kancelarii Sejmu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wyposaza-poslow-w-gps-y,nId,1550668

Udostępnij

Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta RP

Polityka andrzej duda Jarosław Kaczyński kandydat kraków PiS Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół prawo i sprawiedliwość Święto Niepodległości wybory prezydenckie

oznajmił wczoraj w Krakowie Jarosław Kaczyński podczas spotkania z okazji Święta Niepodległości. Wcześniej PiS zapowiadał, że ogłosi nazwisko kandydata dopiero po wyborach samorządowych. Przemawiając w hali Polskiego Towarzystwo Gimnastycznego Sokół prezes Kaczyński zarekomendował Andrzeja Dudę jako człowieka łączącego doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje z młodością. Zgodnie ze statutem partii kandydata ma wyznaczyć Rada Polityczna. Mam nadzieję, że Rada Polityczna się na mnie nie obrazi. – Ośmielę się to powiedzieć, przedstawiam państwu naszego kandydata – powiedział Jarosław Kaczyński.
Andrzej Duda jest prawnikiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego i europosłem PiS-u. Jest politykiem mniej znanym publiczności niż najaktywniejsi w mediach członkowie tej partii. Dlatego w opinii ekspertów jego szanse na wyborcze zwycięstwo z Bronisławem Komorowskim są niewielkie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22820,andrzej-duda-kandydat-pis-na-prezydenta-rp.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22820,andrzej-duda-kandydat-pis-na-prezydenta-rp.html