Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niezależny handel internetowy ma się dobrze

Gospodarka

Mimo likwidacji przez FBI dwóch kolejnych internetowych marketów: Silk Road oraz Silk Road 2.0, działa już Silk Road 3.0, który został otwarty w kilka godzin po likwidacji poprzednika.
Najnowszym projektem w dziedzinie niezależnego handlu jest OpenBazar, który działa według podobnych zasad jak Bitcoin albo sieć BitTorrent. Portal „Money.pl” zamieszcza wyjaśnienie działania serwisu przez Mateusza Kocota z „bitcoinet.pl”:
– Każdy z użytkowników występuje w serwisie wespół ze swoim kluczem Bitcoin, co czyni niemożliwym podszywanie się pod innego użytkownika. Do każdego klucza jest zaś przyporządkowany współczynnik reputacji. Na początku korzystania z serwisu użytkownicy mogą ją sobie wyśrubować poprzez bezpowrotne wydanie Bitcoinów. Założenie jest takie, że skoro reputacja kosztuje Bitcoiny, wysłanie komuś w paczce kartofli zamiast telefonu komórkowego nie będzie się opłacało.
OpenBazaar ma niebawem pozwolić na handel w Internecie prowadzony poza kontrolą rządów. Kiedy połączy się z siecią TOR – a takie są plany – zapewni uczestnikom transakcji anonimowość.
Jeden z twórców OpenBazaar Sam Patterson twierdzi, że serwis nie ma na celu handlu artykułami nielegalnymi. Jego twórcy uważają, że rządy i korporacje ograniczają wolny rynek i naruszają prywatność, oraz że każdy powinien sam zadecydować co jest dla niego dobre.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/to-koniec-nielegalnego-handlu-w-internecie,133,0,1656709.html

Udostępnij

KE przyznała 1,2 mln euro na pomoc w znalezieniu pracy

Gospodarka EFG fiat fiat auto poland Fundusz Dostosowania do Globalizacji KE Komisja Europejska Marianne Thyssen praca

zwolnionym pracownikom Fiat Auto Poland. Polska S.A. zwróciła się do komisji Europejskiej (KE) z prośba o pomoc po zwolnieniu 1079 pracowników Fiata. KE oznajmiła wczoraj, że za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG) pomoże w znalezieniu zatrudnienia 777 zwolnionym pracownikom. Pomoc ma polegać na szkoleniach zawodowych, szkoleniach w zakresie przedsiębiorczości, stypendiach szkoleniowych, dopłatach do zatrudniania czy przyznaniu środków na założenie działalności gospodarczej. Program pomocy kosztować ma 2,5 mln euro, z których połowę pokryje komisja.
Zdaniem unijnej komisarz do spraw zatrudnienia Marianne Thyssen, zwolnienia pracowników Fiata w Polsce były konsekwencją spadku udziału Europy w rynku samochodowym. Według danych Unii Europejskiej w latach 2007 – 2012 produkcja samochodów osobowych w UE zmniejszyła się z 17,10 mln sztuk do 14,61 mln sztuk, oznacza to spadek o 14,6 proc. Produkcja w świecie zwiększyła się w tym czasie z 53,05 mln sztuk do 63,07 mln sztuk, a zatem wzrosła o 18,9 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/1-2-mln-euro-dla-Polski-na-pomoc-zwolnionym-pracownikom-Fiata-3234121.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/1-2-mln-euro-dla-Polski-na-pomoc-zwolnionym-pracownikom-Fiata-3234121.html