Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polskę opuściło najwięcej specjalistów w Europie

Polska

Pracę poza krajem od 2003 roku znalazło blisko 32,5 tys. polskich specjalistów, w tym samym czasie do Polski przyjechało 2,1 tys. specjalistów z innych państw. Polska zajmuje pierwsze miejsce w Unii Europejskiej pod względem specjalistów opuszczających kraj. Co dziewiąty taki europejski specjalista jest Polakiem. Drugie miejsce zajmują Niemcy, z których w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyjechało blisko 30 tys. specjalistów, ale w tym samym czasie osiedliło się tam około 36 tys. wysoko wykwalifikowanych osób z innych krajów, wśród nich 6,5 tys. z Polski. Trzecią pozycję w tym rankingu zajmuje Rumunia, która opuściło 24 tys. osób najwyżej wykwalifikowanych zawodowo specjalistów i Grecja – 17,7 tys. osób.
Najkorzystniejsza pod tym względem w Europie jest sytuacja Wielkiej Brytanii. Opuściło ją wprawdzie od 2003 roku około 21 tys, specjalistów, ale osiedliło się prawie 77 tys., wśród nich 12 tys. osób z Polski. Na kolejnych pozycjach krajów, które zyskały więcej specjalistów niż straciły są Cypr i Belgia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/specjalisci-uciekaja-z-polski-tracimy-ogromny-potencjal_a18619

Udostępnij

Zamieszki podczas Dnia Niepodległości

Polska chuligani marsz niepodległości minister spraw wewnęrznych petardy race ranni starcia z policją Święto Niepodległości teresa piotrowska zamieszki

Policja zatrzymała w Warszawie 276 osób. Podczas obchodów Dnia Niepodległości zostało rannych 23 policjantów i 24 osoby cywilne. Rannych policjantów odwiedziła w szpitalu minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska i komendant główny policji Marek Działoszyński. Policjanci byli atakowani przez chuliganów kostką brukową, butelkami, racami i petardami. 80 osób policja zatrzymała jeszcze przed rozpoczęciem marszu. Były to osoby, które miały przy sobie petardy i race; używanie ich nie jest dozwolone podczas zgromadzeń publicznych. Zatrzymani mieli przy sobie również pałki i ochraniacze na zęby. Główny zarzut, jaki może zostać postawiony większości chuliganów to udział w nielegalnym zbiegowisku. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

W innych miastach marsze z okazji Dnia Niepodległości przebiegły spokojnie.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16951724,Policja_o_Marszu_Niepodleglosci__276_zatrzymanych_.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16951724,Policja_o_Marszu_Niepodleglosci__276_zatrzymanych_.html