Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ponad 12 tysięcy biegaczy ukończyło warszawski Bieg Niepodległości

Sport

W XXVI Biegu Niepodległości triumfował Łukasz Parszczyński z czasem 30.03. Wśród kobiet najlepsza była Iwona Lewandowska – 33.15. Bieg odbył się tradycyjnie 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości.

W warszawskim biegu startujący rywalizowali na 10 km. Dobiec do mety udało się aż 12 295 osobom, co jest rekordem w historii zawodów w Polsce. Oprócz biegaczy pełnosprawnych rywalizowali także sportowcy na wózkach. W tej kategorii najlepsi byli Bogdan Król i Monika Pudlis.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/9210,1156312-Bieg-Niepodleglosci-na-mecie--Pobieglo-kilka-tysiecy-osob.html

Udostępnij

Joanna Łochowska bez medalu na MŚ

Sport joanna łochowska mistrzostwa świata podnoszenie ciężarów

Dopiero na 11 miejscu w dwuboju zakończyła swój start w Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów Joanna Łochowska. Polka wystartowała w kategorii do 58 kg. Podczas wtorkowego startu udało jej się poprawić rekord życiowy w rwaniu – zaliczyła 93 kg, co dało jej 8 miejsce w tej kategorii. W podrzucie Łochowskiej udało się podnieść 112 kg, przez co z wynikiem 205 kg została w dwuboju sklasyfikowana na 11 pozycji.

Wygrała Chinka Deng Mengrong (235 kg w dwuboju), przed Ri Jong Hwa z Korei Północnej (232 kg) i Tajlandką Sukanya Srisurat (231 kg).

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.zielonagora.sport.pl/sport-zielonagora/1,130887,16949697,Joanna_Lochowska_poza_najlepsza_dziesiatka_na_mistrzostwach.html#indeks_news

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.zielonagora.sport.pl/sport-zielonagora/1,130887,16949697,Joanna_Lochowska_poza_najlepsza_dziesiatka_na_mistrzostwach.html#indeks_news