Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zamieszki podczas Dnia Niepodległości

Polska

Policja zatrzymała w Warszawie 276 osób. Podczas obchodów Dnia Niepodległości zostało rannych 23 policjantów i 24 osoby cywilne. Rannych policjantów odwiedziła w szpitalu minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska i komendant główny policji Marek Działoszyński. Policjanci byli atakowani przez chuliganów kostką brukową, butelkami, racami i petardami. 80 osób policja zatrzymała jeszcze przed rozpoczęciem marszu. Były to osoby, które miały przy sobie petardy i race; używanie ich nie jest dozwolone podczas zgromadzeń publicznych. Zatrzymani mieli przy sobie również pałki i ochraniacze na zęby. Główny zarzut, jaki może zostać postawiony większości chuliganów to udział w nielegalnym zbiegowisku. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

W innych miastach marsze z okazji Dnia Niepodległości przebiegły spokojnie.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16951724,Policja_o_Marszu_Niepodleglosci__276_zatrzymanych_.html

Udostępnij

Polscy policjanci poszukiwani do pracy w Szkocji

Polska Dariusz Adler funkcjonariusze policji imigranci policja prewencja szkocja szkocka policja

Polska policja pomaga szkockim funkcjonariuszom werbować policjantów. Szkoci uważają, że Polacy lepiej znają środowisko imigrantów i lepiej poradzą sobie w kontaktach z nimi. Konsul generalny w Edynburgu Dariusz Adler powiedział, że jest to ukłon wobec polskiej społeczności w Szkocji. Policjanci na wyspach notują dwukrotny wzrost liczby przestępstw i wykroczeń popełnianych przez obcokrajowców, szczególnie z Unii Europejskiej, w ostatnich pięciu latach. Według szkockiej stacji STV werbowanie polskich policjantów jest związane z faktem, że Polacy stanowią największą grupę imigrantów, liczącą  w 2011 roku ponad 55 tys. osób. Dariusz Adler zastrzega jednak, że inicjatywa nie ma nic wspólnego ze wzrostem przestępczości wśród Polaków, bo takiej nie zanotowano. Tłumaczy, że to po prostu działania prewencyjne, aby Polacy nie mieli barier w komunikowaniu się ze szkocką policją.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szkocka-policja-werbuje-policjantow-w-Polsce-3233938.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Szkocka-policja-werbuje-policjantow-w-Polsce-3233938.html