Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja zbuduje w Iranie dwa reaktory jądrowe

Świat

Porozumienie w sprawie budowy dwóch reaktorów atomowych w irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze podpisali szef rosyjskiego Rosatomu Siergiej Kirijenko i jego odpowiednik z Organizacji Energii Atomowej Iranu Ali Akbar Salehi. Umowa przewiduje budowę również kolejnych reaktorów oraz współpracę w dziedzinie produkcji komponentów paliwa jądrowego. Jeszcze dobę temu informowaliśmy o tym, że poniedziałkowe negocjacje USA i UE z Iranem o atomie nie przyniosły żadnych efektów, a ostateczne porozumienie w tej sprawie jest przewidziane na 24 listopada. Wiceprezydent USA Joe Biden zapowiedział już, że kraje zachodnie nie dopuszczą, żeby Iran wszedł w posiadanie broni jądrowej. Mocarstwa światowe obawiają się, że elektrownia w Buszehrze, którą pomaga rozbudować Rosja, może służyć do produkcji broni jądrowej, a nie do celów cywilnych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/reaktory-dla-iranu-atomowa-prowokacja-rosji,487424.html

Udostępnij

Osiem kobiet zmarło po masowej sterylizacji w Indiach

Świat Bilaspur Chattisgarh Indie lekarze masowa sterylizacja program planowania rodziny protest śmierć zabieg

Zabieg wykonali lekarze  w sobotę na polecenie władz stanu Chattisgarh. Odbył się on w ramach programu planowania rodziny. Niestety wiele kobiet doznało powikłań, spadło im ciśnienie, wiele z nich wymiotowało. Od wykonania zabiegu zmarło już osiem kobiet, a 64 trafiły do szpitala. 24 z nich jest w stanie ciężkim. Rząd Chattisgarh wszczął dochodzenie w tej sprawie, a mieszkańcy Bilaspur wyszli na ulice. Żądają ukarania lekarzy.

Podobne zabiegi wykonywane są regularnie w Indiach w ramach krajowego programu planowania rodziny. Kobiety, które zdecydują się na sterylizację otrzymują około 20 euro. W niektórych miastach lokalne władze oferują nawet samochody lub sprzęt AGD. Niestety częste są przypadki zmuszania kobiet do sterylizacji, a także wykonywania jej w bardzo złych warunkach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/osiem-kobiet-zmarlo-po-masowej-sterylizacji-mieszkancy-zadaja-ukarania-lekarzy,487266,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/osiem-kobiet-zmarlo-po-masowej-sterylizacji-mieszkancy-zadaja-ukarania-lekarzy,487266,s.html