Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta RP

Polityka

oznajmił wczoraj w Krakowie Jarosław Kaczyński podczas spotkania z okazji Święta Niepodległości. Wcześniej PiS zapowiadał, że ogłosi nazwisko kandydata dopiero po wyborach samorządowych. Przemawiając w hali Polskiego Towarzystwo Gimnastycznego Sokół prezes Kaczyński zarekomendował Andrzeja Dudę jako człowieka łączącego doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje z młodością. Zgodnie ze statutem partii kandydata ma wyznaczyć Rada Polityczna. Mam nadzieję, że Rada Polityczna się na mnie nie obrazi. – Ośmielę się to powiedzieć, przedstawiam państwu naszego kandydata – powiedział Jarosław Kaczyński.
Andrzej Duda jest prawnikiem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego i europosłem PiS-u. Jest politykiem mniej znanym publiczności niż najaktywniejsi w mediach członkowie tej partii. Dlatego w opinii ekspertów jego szanse na wyborcze zwycięstwo z Bronisławem Komorowskim są niewielkie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22820,andrzej-duda-kandydat-pis-na-prezydenta-rp.html

Udostępnij

O usunięciu z PiS-u za wycieczkę do Madrytu trzech posłów

Polityka Adam Hofman adam rogacki komitet polityczny pis Madryt mariusz antoni kamiński PiS podróż służbowa posłowie zaliczka

Komitet Polityczny PiS-u zdecydował jednogłośnie – poinformował wczoraj po południu rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Komitet Polityczny nie rozmawiał z posłami; opierał się jedynie na powszechnie dostępnych informacjach o ich postępku.
Według informacji radia Zet posłowie najpierw kupili bilety lotnicze do Madrytu, dwa tygodnie później poprosili o zgodę na jazdę samochodami i otrzymali ją, a po kolejnych dwóch tygodniach wzięli z Kancelarii Sejmu zaliczki na koszty podróży samochodowej, znacznie wyższe od cen biletów tanich linii lotniczych. Posłom Mariuszowi Antoniemu Kamińskiemu, Adamowi Hofmanowi i Adamowi Rogackiemu może za to grozić odpowiedzialność karna.
Mimo usunięcia winowajców z partii w mediach politycy do późnego wczorajszego wieczoru wyrażali oburzenie aferą, podkreślając przy tym własną uczciwość. Dopiero obchody Święta Niepodległości przerwały aktywność polityków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17602147/hofman-kaminski-i-rogacki-juz-poza-pis-zostali-wyrzuceni-przez-wladze-partii

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17602147/hofman-kaminski-i-rogacki-juz-poza-pis-zostali-wyrzuceni-przez-wladze-partii