Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KE przyznała 1,2 mln euro na pomoc w znalezieniu pracy

Gospodarka

zwolnionym pracownikom Fiat Auto Poland. Polska S.A. zwróciła się do komisji Europejskiej (KE) z prośba o pomoc po zwolnieniu 1079 pracowników Fiata. KE oznajmiła wczoraj, że za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG) pomoże w znalezieniu zatrudnienia 777 zwolnionym pracownikom. Pomoc ma polegać na szkoleniach zawodowych, szkoleniach w zakresie przedsiębiorczości, stypendiach szkoleniowych, dopłatach do zatrudniania czy przyznaniu środków na założenie działalności gospodarczej. Program pomocy kosztować ma 2,5 mln euro, z których połowę pokryje komisja.
Zdaniem unijnej komisarz do spraw zatrudnienia Marianne Thyssen, zwolnienia pracowników Fiata w Polsce były konsekwencją spadku udziału Europy w rynku samochodowym. Według danych Unii Europejskiej w latach 2007 – 2012 produkcja samochodów osobowych w UE zmniejszyła się z 17,10 mln sztuk do 14,61 mln sztuk, oznacza to spadek o 14,6 proc. Produkcja w świecie zwiększyła się w tym czasie z 53,05 mln sztuk do 63,07 mln sztuk, a zatem wzrosła o 18,9 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/1-2-mln-euro-dla-Polski-na-pomoc-zwolnionym-pracownikom-Fiata-3234121.html

Udostępnij

Telewizji CNN w Rosji nie będzie

Gospodarka CNN prawo medialne putin rosja Telewizja kablowa Turner International

– Turner International wstrzymał przekaz CNN w Rosji w powodu ostatnich zmian rosyjskiego prawa dotyczącego mediów. Partnerzy będą powiadamiani na bieżąco o wszystkich naszych posunięciach – poinformowała wczoraj na konferencji w Londynie przedstawicielka nadawcy Claudia Koles. W tym samym czasie nadawca rozesłał do rosyjskich operatorów telewizji kablowej powiadomienia, że wstrzymuje z nimi współpracę. Telewizję CNN Rosjanie mogli oglądać w płatnych sieciach kablowych i platformach satelitarnych.
Wcześniej nadawca CNN Turner Broadcasting System Europe Limited zapowiadał wycofanie CNN-u z Rosji od początku przyszłego roku. Nadawca oficjalnie nie komentuje wprawdzie przyczyn rezygnacji z nadawania w Rosji, ale komentatorzy nie mają wątpliwości, że powodem była nowelizacja ustawy o mediach podpisana w połowie października przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Według nowych przepisów zagraniczne firmy mogą mieć najwyżej 20 proc. udziałów w kapitale własnościowym wszelkich mediów, łącznie z prasa drukowaną.
Zagraniczny biznes medialny uznał nowe prawo za atak na wolność mediów w Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/2,1156300-Bez-CNN-w-Rosji.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/2,1156300-Bez-CNN-w-Rosji.html