Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

O usunięciu z PiS-u za wycieczkę do Madrytu trzech posłów

Polityka

Komitet Polityczny PiS-u zdecydował jednogłośnie – poinformował wczoraj po południu rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Komitet Polityczny nie rozmawiał z posłami; opierał się jedynie na powszechnie dostępnych informacjach o ich postępku.
Według informacji radia Zet posłowie najpierw kupili bilety lotnicze do Madrytu, dwa tygodnie później poprosili o zgodę na jazdę samochodami i otrzymali ją, a po kolejnych dwóch tygodniach wzięli z Kancelarii Sejmu zaliczki na koszty podróży samochodowej, znacznie wyższe od cen biletów tanich linii lotniczych. Posłom Mariuszowi Antoniemu Kamińskiemu, Adamowi Hofmanowi i Adamowi Rogackiemu może za to grozić odpowiedzialność karna.
Mimo usunięcia winowajców z partii w mediach politycy do późnego wczorajszego wieczoru wyrażali oburzenie aferą, podkreślając przy tym własną uczciwość. Dopiero obchody Święta Niepodległości przerwały aktywność polityków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17602147/hofman-kaminski-i-rogacki-juz-poza-pis-zostali-wyrzuceni-przez-wladze-partii

Udostępnij

Pekin: prezydenci Rosji i USA spotkali się bez słów

Polityka APEC chiny Japonia Pekin rosja USA Wspólnota Gospodarcza Azji i Pacyfiku

Prezydenci Barack Obama i Władimir Putin kilka minut stali wczoraj obok siebie czekając na wspólną fotografię szefów państw uczestniczących w szczycie państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Według anonimowego przedstawiciela władz USA wczoraj nie doszło do wymiany zdań między przywódcami, dziś możliwe jest jednak ich spotkanie.
Chiński prezydent Xi Jinping po raz pierwszy przyjął natomiast premiera Japonii Shinzo Abego, choć dotychczas odmawiał spotkania z nim. Stosunki między Pekinem i Tokio były od kilku lat bardzo chłodne. Obydwa kraje dzielił spór o archipelag na Morzu Wschodniochińskim, poza tym Chiny oskarżały Japonię o niedostateczne rozliczenie jej zbrodni wojennych.
Dwudniowy szczyt państw Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku rozpoczął się wczoraj w Pekinie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19467,pierwszy-dzien-szczytu-apec-w-chinach.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19467,pierwszy-dzien-szczytu-apec-w-chinach.html