Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niemcy nie muszą płacić zasiłku niepracującej Rumunce

Finanse

orzekł dziś Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Trybunał rozpatrywał skargę złożoną na rząd niemiecki przez Rumunkę Elisabet Dano, która przyjechała z dzieckiem do Niemiec i zażądała zasiłku. Rumunka nie pracowała w Niemczech, ani nie szukała tam pracy, nie miała jakichkolwiek kwalifikacji zawodowych, nigdy w życiu nie pracowała, również w Rumunii. Twierdziła, że w Niemczech należy jej się zasiłek gwarantujący minimum socjalne.
Wyrok ustanawia zasadę, że cudzoziemiec, który nie pracował nie może domagać się zasiłku w kraju, do którego przyjechał. „Państwo członkowskie musi mieć możliwość odmówienia przyznania świadczeń socjalnych nieaktywnym zawodowo obywatelom Unii, którzy korzystają ze swobody przemieszczania się jedynie w celu uzyskania pomocy społecznej od innego państwa Unii”, uzasadnił wyrok trybunał w prasowym oświadczeniu.
Wyrok ograniczy turystykę socjalną. Polega ona na tym, że obywatele biedniejszych krajów Unii Europejskiej – głównie Rumunii i Bułgarii – jadą do krajów bogatszych – Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Holandii – i domagają się tam zasiłków należnych bezrobotnym.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wazny-wyrok-ws-tzw-turystyki-socjalnej,nId,1550357#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Europejskie banki pomagały finansować terrorystów w Iraku

Finanse banki Barclays Credit Suisse HSBC irak Royal Bank of Scotland Group Standard Chartered terroryści Weterani wojenni zamach terrorystyczny

twierdzą amerykańscy weterani i członkowie rodzin amerykańskich żołnierzy zabitych na Bliskim Wschodzie. Pozew przeciw pięciu bankom złożyli wczoraj w Sądzie Okręgowym w Brooklynie w Nowym Jorku adwokaci reprezentujący ponad 200 weteranów i członków rodzin ofiar zamachów terrorystycznych w Iraku.
Pozwane banki – Barclays, Credit Suisse, HSBC, Standard Chartered i Royal Bank of Scotland Group – operowały irańskimi pieniędzmi, z których opłacano zamachy i przydrożne bomby w Iraku, twierdzą adwokaci. Irańskie banki według pozwu przelały na konta w europejskich bankach ponad 100 mln dolarów dla ugrupowań bojowników działających w Iraku.
Pozwane banki zawarły wcześniej ugodę z rządem USA: za 3,2 mld dolarów grzywny dobrowolnie wpłaconej rządowi, Ministerstwo Sprawiedliwości USA odroczyło ściganie ich za nierespektowanie sankcji na Iran, Libię i Kubę. Dzięki ugodzie członkowie zarządów banków uniknęli procesów karnych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/USA-Weterani-i-rodziny-ofiar-z-Iraku-pozwali-banki-europejskie-3233924.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/USA-Weterani-i-rodziny-ofiar-z-Iraku-pozwali-banki-europejskie-3233924.html