Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Telewizji CNN w Rosji nie będzie

Gospodarka

– Turner International wstrzymał przekaz CNN w Rosji w powodu ostatnich zmian rosyjskiego prawa dotyczącego mediów. Partnerzy będą powiadamiani na bieżąco o wszystkich naszych posunięciach – poinformowała wczoraj na konferencji w Londynie przedstawicielka nadawcy Claudia Koles. W tym samym czasie nadawca rozesłał do rosyjskich operatorów telewizji kablowej powiadomienia, że wstrzymuje z nimi współpracę. Telewizję CNN Rosjanie mogli oglądać w płatnych sieciach kablowych i platformach satelitarnych.
Wcześniej nadawca CNN Turner Broadcasting System Europe Limited zapowiadał wycofanie CNN-u z Rosji od początku przyszłego roku. Nadawca oficjalnie nie komentuje wprawdzie przyczyn rezygnacji z nadawania w Rosji, ale komentatorzy nie mają wątpliwości, że powodem była nowelizacja ustawy o mediach podpisana w połowie października przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Według nowych przepisów zagraniczne firmy mogą mieć najwyżej 20 proc. udziałów w kapitale własnościowym wszelkich mediów, łącznie z prasa drukowaną.
Zagraniczny biznes medialny uznał nowe prawo za atak na wolność mediów w Rosji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/2,1156300-Bez-CNN-w-Rosji.html

Udostępnij

Bezrobotni, którzy nie chcą podjąć żadnej pracy

Gospodarka bezrobocie bezrobotni praca spadek bezrobocia szara strefa

to około 40 proc. wszystkich zarejestrowanych w urzędach pracy, twierdzi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Aleksander Kornatowski. Rejestrują się, bo dzięki temu mają zasiłek i ubezpieczenie zdrowotne. W końcu ubiegłego miesiąca w urzędach pracy zarejestrowanych było 1 786 tys. osób.
Grupa ta nie jest jednorodna. Część to ludzie, którzy nie pracują i nie chcą pracować. Żyją z dorywczych zajęć, zbierania surowców wtórnych, drobnych kradzieży. Druga część to ludzie, którzy pracują w szarej strefie.
Sytuacji tych ludzi nie zmienia fakt, że bezrobocie w Polsce spada już dziewiąty miesiąc z rzędu, ponieważ ich pozycja jest na rynku pracy trwała.
Stopa bezrobocia pod koniec października wyniosła 11,3 proc., miesiąc wcześniej stopa bezrobocia wynosiła 11,5 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/praca/fikcyjni-bezrobotni-problem-urzedow-pracy,18493,5663645,5451429,42,1,news-detal

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/praca/fikcyjni-bezrobotni-problem-urzedow-pracy,18493,5663645,5451429,42,1,news-detal