Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wielka Brytania rozpoczęła ataki dronami na Państwo Islamskie

Europa

Po raz pierwszy Anglicy przypuścili ataki z użyciem dronów na dżihadystów w Iraku. Parlament Wielkiej Brytanii zgodę na ataki z powietrza przez Royal Air Force wydał już we wrześniu. Do tego czasu samoloty myśliwskie Tornado GR4 brały udział w misjach bojowych pod dowództwem USA już kilkadziesiąt razy. Tym razem brytyjskie ministerstwo obrony wydało komunikat, że w koalicyjnych misjach w pobliżu Baidżi na północ od Bagdadu wziął udział bezzałogowy Reaper RAF-u, czyli bezzałogowy samolot, który oprócz możliwości ostrzału dostarcza też informacji wywiadowczych. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne przeprowadzanie kolejnych uderzeń.

Od piątku koalicja pod dowództwem USA przeprowadziła 23 naloty na dżihadystów w Syrii i 18 w Iraku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-swiat-kontra-panstwo-islamskie/najnowsze-fakty/news-anglicy-przypuscili-ataki-dronow-na-panstwo-islamskie,nId,1550237

Udostępnij

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie

Europa Blok Petra Poroszenki Front Ludowy Arsenija Jaceniuka Rada Najwyższa ukraina wybory wybory parlamentarne

W głosowaniu zwyciężył Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka. Zdobył 22,14 proc. poparcia. Drugie miejsce zajął prezydencki Blok Petra Poroszenki, który otrzymał 21,81 proc. głosów. Na kolejnych miejscach są kolejno partia Samopomoc mera Lwowa Andrija Sadowego (10,97 proc.), Blok Opozycyjny wywodzący się od byłego prezydenta Wiktora Janukowycza (9,43 proc.), populistyczna Radykalna Partia Ołeha Laszki (7,44 proc.) oraz Batkiwszczyna b. premier Julii Tymoszenko (5,58 proc.). Inne partie nie przekroczyły 5-procentowego progu wyborczego.

Wcześniejsze wybory parlamentarne odbyły się 26 października. Ukraińcy wybierali 450-osobową Radę Najwyższą. Tym razem jednak ze względu na to, że wyborów nie przeprowadzono na terenach opanowanych przez Rosjan i separatystów, w Radzie zasiądzie 423 posłów. Mimo że głosowanie procentowo wygrał Front Ludowy Arsenija Jaceniuka, najwięcej posłów (132) będzie miał Blok Petra Poroszenki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16947045,Ukraina__Sa_oficjalne_wyniki_wyborow_parlamentarnych_.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16947045,Ukraina__Sa_oficjalne_wyniki_wyborow_parlamentarnych_.html