Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Polska

Ulicami największych miast przejdą marsze. Z tego powodu w wielu miastach należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami na drogach. Najtrudniej będzie w Warszawie. Tam planowane są dwa duże marsze i Bieg Niepodległości. Po odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza do Belwederu przejdzie prezydencki marsz „Razem dla Niepodległej”. Jedną z atrakcji historycznych będzie czołg Renault FT-17 z 1920 roku i odrestaurowany cadillac Józefa Piłsudskiego. W „Biegu dla Niepodległej” ma wziąć udział 15 tys. biegaczy. We Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, i Gdyni również odbędą się duże marsze z okazji Dnia Niepodległości. W Poznaniu przez cały dzień zamknięta będzie ulica Świętego Marcina na odcinku między al. Niepodległości a ul. Ratajczaka. Wyjątkiem jest Łódź. Mieszkańcy tego miasta, którzy chcą świętować, przyjadą jak co roku do Warszawy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/swieto-niepodleglosci-czego-mozesz-sie-spodziewac-w-najwiekszych-polskich-miastach,487052.html

Udostępnij

Obrońcy zwierząt blokowali drogę do Morskiego Oka

Polska fasiągi hipolog konie Morskie Oko policja protest ekologów przepychanki uniwersytet przyrodniczy

Protest ekologów był zgłoszony i uzyskał zgodę władz samorządowych. W niedzielę rano organizacje broniące praw zwierząt zablokowały trasę prowadzącą do Morskiego Oka, którą turystów wożą konne fasiągi. Protestujący domagali się całkowitego usunięcia transportu konnego ze szlaku. Do przepychanek doszło, gdy jeden z zaprzęgów wjechał w demonstrantów. Obrońcy zwierząt zostali poturbowani, a jeden z nich z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Rzecznik zakopiańskiej policji powiedział, że niektórym osobom mogą zostać przedstawione zarzuty. Dodał również, że wylegitymowane osoby nie reprezentowały żadnej ze stron.

Ekolodzy twierdzą, że konie wiozące turystów do Morskiego Oka są przeciążone. Według ich ekspertyzy w jednym wozie powinno być o 11 osób mniej niż dotychczas. Nie zgadza się z tym hipolog z Uniwersytetu Przyrodniczego, który twierdzi, ze konie nie pracują zbyt ciężko.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/awantura-na-drodze-do-morskiego-oka-fiakrzy-przebili-sie-przez-blokade-ekologow,486630,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/awantura-na-drodze-do-morskiego-oka-fiakrzy-przebili-sie-przez-blokade-ekologow,486630,s.html