Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rozmowy z Iranem o atomie nie przynoszą postępów

Świat

Po kilku godzinach rozmów w ciągu dwóch dni przedstawiciele Iranu, USA i UE nie osiągnęli postępu. Anonimowy informator agencji Reutera przekazał, że wciąż utrzymują się różnice między stanowiskami stron i rozbieżności w pewnych kwestiach. Negocjacje zakończyły się w poniedziałek wieczorem. Uczestniczyli w nich amerykański sekretarz stanu John Kerry oraz szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif. Spotkanie prowadziła szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton. Pierwszy termin osiągnięcia porozumienia wyznaczony był na 20 lipca tego roku. Negocjacje prowadzone od 2013 roku nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów i termin przesunięto na 24 listopada.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/twarde-rozmowy-z-iranem-o-atomie-bez-znaczacych-postepow,487206.html

Udostępnij

Zamach w szkole w Nigerii: dziesiątki dzieci zabitych

Świat AFP boko haram Nigeria Potiskum szkola Uczniowie zamach zamachowiec samobójca

Eksplozja w miejscowości Potiskum na północnym wschodzie Nigerii zabiła co najmniej 48 uczniów lokalnej szkoły. Kilkudziesięciu innych zostało rannych. Zamachowiec samobójca był ubrany w mundurek szkolny. W momencie wybuchu wszystkie dzieci przebywały w jednej sali i słuchały przemówienia dyrektora szkoły podczas porannego apelu. Jeden z nauczycieli przekazał agencji AFP, że rannych przewieziono do najbliższego szpitala. Ofiar mogło być dużo więcej ponieważ w apelu uczestniczyło około 2 tys. uczniów.
O atak podejrzewani są terroryści z Boko Haram. Przez ostatnie pięć lat wiele razy atakowali szkoły i zabili tysiące osób. Kilka razy porywali też uczennice liceów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1282750,Zamach-w-szkole-w-Nigerii-Dziesiatki-zabitych-dzieci

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1282750,Zamach-w-szkole-w-Nigerii-Dziesiatki-zabitych-dzieci