Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych na Ukrainie

Europa

W głosowaniu zwyciężył Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka. Zdobył 22,14 proc. poparcia. Drugie miejsce zajął prezydencki Blok Petra Poroszenki, który otrzymał 21,81 proc. głosów. Na kolejnych miejscach są kolejno partia Samopomoc mera Lwowa Andrija Sadowego (10,97 proc.), Blok Opozycyjny wywodzący się od byłego prezydenta Wiktora Janukowycza (9,43 proc.), populistyczna Radykalna Partia Ołeha Laszki (7,44 proc.) oraz Batkiwszczyna b. premier Julii Tymoszenko (5,58 proc.). Inne partie nie przekroczyły 5-procentowego progu wyborczego.

Wcześniejsze wybory parlamentarne odbyły się 26 października. Ukraińcy wybierali 450-osobową Radę Najwyższą. Tym razem jednak ze względu na to, że wyborów nie przeprowadzono na terenach opanowanych przez Rosjan i separatystów, w Radzie zasiądzie 423 posłów. Mimo że głosowanie procentowo wygrał Front Ludowy Arsenija Jaceniuka, najwięcej posłów (132) będzie miał Blok Petra Poroszenki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16947045,Ukraina__Sa_oficjalne_wyniki_wyborow_parlamentarnych_.html

Udostępnij

Do Doniecka docierają kolejne dostawy broni i sprzętu

Europa czołgi donieck kaliber 122mm konwój wojskowy Makiejewce ostrzal artyleryjski rosja separatyści Szachtarsk ukraina

15 nieoznakowanych ciężarówek, sześć czołgów i dwa pojazdy opancerzone zauważono w drodze do Doniecka. Dziennikarze AFP widzieli w poniedziałek rano czołgi i pojazdy opancerzone w okolicach Szachtarska. Kolumnę ciężarówek widziano z kolei w Makiejewce niedaleko Doniecka. 14 ciężarówek transportowało po jednej armacie kalibru 122mm, a w co najmniej jednej ciężarówce była skrzynia z amunicją. Już w sobotę wieczorem OBWE wyraziła zaniepokojenie obecnością rosyjskich konwojów wojskowych. W niedzielę szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zaapelowała do Rosji o zaprzestanie wspierania separatystów.

Od kilku dni w Doniecku trwa ostrzał artyleryjski. W nocy z niedzieli na poniedziałek był już mniej intensywny niż noc wcześniej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16944713,Do_Doniecka_jada_posilki__15_nieoznakowanych_ciezarowek_.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16944713,Do_Doniecka_jada_posilki__15_nieoznakowanych_ciezarowek_.html