Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bezrobotni, którzy nie chcą podjąć żadnej pracy

Gospodarka

to około 40 proc. wszystkich zarejestrowanych w urzędach pracy, twierdzi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Aleksander Kornatowski. Rejestrują się, bo dzięki temu mają zasiłek i ubezpieczenie zdrowotne. W końcu ubiegłego miesiąca w urzędach pracy zarejestrowanych było 1 786 tys. osób.
Grupa ta nie jest jednorodna. Część to ludzie, którzy nie pracują i nie chcą pracować. Żyją z dorywczych zajęć, zbierania surowców wtórnych, drobnych kradzieży. Druga część to ludzie, którzy pracują w szarej strefie.
Sytuacji tych ludzi nie zmienia fakt, że bezrobocie w Polsce spada już dziewiąty miesiąc z rzędu, ponieważ ich pozycja jest na rynku pracy trwała.
Stopa bezrobocia pod koniec października wyniosła 11,3 proc., miesiąc wcześniej stopa bezrobocia wynosiła 11,5 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/praca/fikcyjni-bezrobotni-problem-urzedow-pracy,18493,5663645,5451429,42,1,news-detal

Udostępnij

Jastrzębska Spółka Węglowa ogranicza przywileje górnicze

Gospodarka 14 pensja deputat emeryci górnicy jastrzębska spółka węglowa przywileje węgiel

ale tylko niektóre i nie wszystkim. Spółka będzie wypłacać dodatkowe świadczenia w tym roku, ale od przyszłego roku stawki płacy nie będą zwiększane a wypłata 14. pensji – wynoszącej równowartość trzymiesięcznych zarobków – może zostać zawieszona. Informację taka przekazał pracownikom JSW jej prezes Jarosław Zagórowski. W liście prezes tłumaczy, że trudna sytuacja ekonomiczna spółki zmusza do ograniczania przywilejów i zapewnia, że ograniczenia będą organizowane tak, żeby w jak najmniejszym stopniu dotknęły górników pracujących przy wydobyciu węgla.
Na razie spółka zlikwidowała deputat węglowy dla emerytów.
Jastrzębska Spółka Węglowa to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35  i jeden z największych producentów koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla. Spółka przynosi straty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/koniec-z-gorniczymi-przywilejami-sytuacja-jest-bardzo-powazna_a18672

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/koniec-z-gorniczymi-przywilejami-sytuacja-jest-bardzo-powazna_a18672