Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jastrzębska Spółka Węglowa ogranicza przywileje górnicze

Gospodarka

ale tylko niektóre i nie wszystkim. Spółka będzie wypłacać dodatkowe świadczenia w tym roku, ale od przyszłego roku stawki płacy nie będą zwiększane a wypłata 14. pensji – wynoszącej równowartość trzymiesięcznych zarobków – może zostać zawieszona. Informację taka przekazał pracownikom JSW jej prezes Jarosław Zagórowski. W liście prezes tłumaczy, że trudna sytuacja ekonomiczna spółki zmusza do ograniczania przywilejów i zapewnia, że ograniczenia będą organizowane tak, żeby w jak najmniejszym stopniu dotknęły górników pracujących przy wydobyciu węgla.
Na razie spółka zlikwidowała deputat węglowy dla emerytów.
Jastrzębska Spółka Węglowa to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35  i jeden z największych producentów koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla. Spółka przynosi straty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/koniec-z-gorniczymi-przywilejami-sytuacja-jest-bardzo-powazna_a18672

Udostępnij

Drugie porozumienie na temat dostaw gazu z Rosji do Chin

Gospodarka chiny cnpc gaz putin rosja Rosnieft xi jinping

podpisały w niedzielę rosyjski Rosnieft z chińską korporacją naftową CNPC w obecności przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga i prezydenta Rosji Władimira Putina. Poza porozumieniem gazowym koncerny podpisały 17 innych porozumień w dziedzinie energetyki.
W maju tego roku w Moskwie podpisane zostało pierwsze porozumienie , które przewiduje, że od roku 2018 Rosja sprzedawać będzie Chinom 38 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Wczorajsze porozumienie dotyczy dostaw kolejnych 30 mld metrów sześciennych, które przesyłane mają być tak zwaną drogą zachodnią.

Przywódcy obu państw spotkali się po raz dziesiąty w ciągu ostatnich dwóch lat. Kontakty między Chinami a Rosją zintensyfikowały się po aneksji Krymu i wprowadzeniu przez zachód sankcji gospodarczych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,4376,chiny-i-rosja-podpisaly-porozumienie-ws-gazu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/biznes-gospodarka/art,4376,chiny-i-rosja-podpisaly-porozumienie-ws-gazu.html