Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kurs rubla wzrósł dziś po ubiegłotygodniowych spadkach

Finanse

które wyniosły 10 proc. W stosunku do dolara i euro rubel umocnił się o 2 proc. Analitycy uważają, że wśród przyczyn jest zmiana strategii banku centralnego i uspokajające zapewnienie prezydenta Rosji Władimira Putina podczas szczytu APEC w Pekinie.
– Nie planujemy ograniczania przepływu kapitału. Dziś jesteśmy świadkami spekulacyjnego wzrostu kursu wymiany. Wierzę, że to się wkrótce skończy, w związku z reakcją banku centralnego na działania spekulantów – powiedział wczoraj Władimir Putin.
Szefowa Banku Centralnego Rosji Elwira Nabiullina ogłosiła zmianę strategii. – Będziemy wchodzić na rynek walutowy z interwencjami w dowolnym momencie i z taką ilością waluty, która będzie niezbędna do zbicia spekulacyjnego popytu – powiedziała. Zapowiedź zastąpienia regularnych interwencji elastycznymi reakcjami wzmocniła informacja, że Bank Centralny Rosji postanowił czasowo ograniczyć bankom dostęp do rubli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834490,putin-uspokaja-a-rubel-sie-umacnia-bank-centralny-rosji-zapowiada-dalsze-interwencje.html

Udostępnij

Złoto jest najtańsze od września 2011 roku

Finanse cena kruszec spadek złoto

Od trzech lat inwestowanie w ten kruszec nie jest już opłacalne, pisze „Dziennik Polski”. W listopadzie 2000 r. cena złota na światowych giełdach osiągnęła dno na poziomie 260 dolarów amerykańskich za uncję (31,1 grama). We wrześniu 2011 roku wzrosła do 1860 dolarów za uncję, obecnie na giełdzie w Londynie kosztuje 1140 dolarów za uncję.
Gazeta dodaje, że mimo spadku cen sprzedaż złota na zachodzie nie rośnie. Kryzys gospodarczy spowodował, że mniej sprzedaje się złotych obrączek, zmiana obyczajów – obserwowana również w Polsce – sprawiła, że zamiast złotych łańcuszków i krzyżyków, dzieci dostają z okazji pierwszej komunii tablety albo smartfony.
Spadek cen zmniejszył również zainteresowanie złotymi monetami bitymi współcześnie, które kupowane są zwykle jako lokaty w złoto dostępne nawet ludziom o niewielkich dochodach. Spadają jednak też ceny monet gromadzonych przez kolekcjonerów. Spadku zainteresowania złotem w krajach zachodnich nie rekompensuje wzrost zakupów złotych wyrobów o 30 proc. w krajach azjatyckich.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3638236,zloto-lezy-i-czeka-na-klientow,id,t.html?cookie=1

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3638236,zloto-lezy-i-czeka-na-klientow,id,t.html?cookie=1