Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Do Doniecka docierają kolejne dostawy broni i sprzętu

Europa

15 nieoznakowanych ciężarówek, sześć czołgów i dwa pojazdy opancerzone zauważono w drodze do Doniecka. Dziennikarze AFP widzieli w poniedziałek rano czołgi i pojazdy opancerzone w okolicach Szachtarska. Kolumnę ciężarówek widziano z kolei w Makiejewce niedaleko Doniecka. 14 ciężarówek transportowało po jednej armacie kalibru 122mm, a w co najmniej jednej ciężarówce była skrzynia z amunicją. Już w sobotę wieczorem OBWE wyraziła zaniepokojenie obecnością rosyjskich konwojów wojskowych. W niedzielę szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zaapelowała do Rosji o zaprzestanie wspierania separatystów.

Od kilku dni w Doniecku trwa ostrzał artyleryjski. W nocy z niedzieli na poniedziałek był już mniej intensywny niż noc wcześniej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16944713,Do_Doniecka_jada_posilki__15_nieoznakowanych_ciezarowek_.html

Udostępnij

Wstępne wyniki niewiążącego głosowania w Katalonii

Europa aktywiści ruchów niepodległościowych głosowanie hiszpania katalonia referendum niepodległościowe wolontariusze

81 procent uczestników referendum poparło pomysł odłączenia Katalonii od Hiszpanii i utworzenia niepodległego państwa. W niedzielnym głosowaniu wzięło udział 2 miliony 250 tys. osób spośród ponad 5 milionów uprawnionych. Frekwencja wyborcza wyniosła zatem 44 procent. Odpowiadali na dwa pytania: „Czy chcesz, żeby Katalonia była państwem? Czy chcesz, żeby to państwo był niepodległe?”. Przecząco odpowiedziało tylko 4,5 proc. głosujących. Wyniki referendum to według katalońskiego rządu „absolutny sukces”. Głosowanie było jednak tylko symboliczne, bo rząd Hiszpanii stwierdził, że nie uzna jego wyników. Punkty do głosowania zorganizowali wolontariusze i aktywiści ruchów niepodległościowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wstepne-wyniki-glosowania-w-katalonii-80-proc-za-niepodlegloscia,486801.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wstepne-wyniki-glosowania-w-katalonii-80-proc-za-niepodlegloscia,486801.html