Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Trzy incydenty między Rosją a NATO mogły wywołać wojnę

Polityka

twierdzą autorzy raportu Wspólnoty Liderów Europejskich (European Leadership Network, ELN) w Londynie. Raport wymienia 40 niebezpiecznych incydentów, które zdarzyły się w ciągu ostatnich 8 miesięcy, informuje niedzielny „Der Spiegel”.
Zdaniem ELN pierwszym z tych incydentów była kolizja szwedzkiego samolotu pasażerskiego z rosyjskim wojskowym samolotem rozpoznawczym, który lecąc nie informował o swoim położeniu, a to zagroziło kolizją. Jako kolejny z trzech najgroźniejszych raport wymienia porwanie przez Rosjan z terytorium Estonii funkcjonariusza estońskich służb specjalnych i wreszcie poszukiwanie przez szwedzką marynarkę wojenną okrętu podwodnego, najprawdopodobniej rosyjskiego wykrytego na wodach terytorialnych Szwecji. Dalszych 11 incydentów spośród 40 wymienionych raport określa jako niebezpieczne European Leadership Network ze względu na ich „prowokacyjny i agresywny” charakter.

Wspólnota liderów europejskich (European Leadership Network) ma siedzibę w Londynie. Należą do niej byli szefowie dyplomacji, resortów obrony, służb specjalnych, politycy i działacze społeczni z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Turcji, Finlandii, Polski i Rosji oraz naukowcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1282424,Niebezpieczne-incydenty-miedzy-Rosja-a-NATO-Raport-trzy-z-nich-mogly-wywolac-wojne

Udostępnij

Zamienił Świętokrzyskie na Kanadę, Anglię i Słowenię

Polityka Adam Jarubas kandydat marszalek wojewodztwa świętokrzyskiego nowa prawica psl spot wyborczy To jest mój dom. Kocham Świętokrzyskie województwo świętokrzyskie wybory samorządowe

w spocie wyborczym „To jest mój dom. Kocham Świętokrzyskie” zamieszczonym na YouTube marszałek sejmiku województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas z PSL-u. Członkowie Nowej Prawicy z województwa Świętokrzyskiego stwierdzili, że zdjęcia filmowe zamieszczone w spocie obecnego marszałka i kandydata w nadchodzących wyborach pochodzą z portalu iSock, w którym można je kupić średnio po 750 dolarów za jedno. Ujęcia mające ukazywać województwo świętokrzyskie ze wspomnień kandydata w rzeczywistości pokazują krajobrazy Kanady, Anglii i Słowenii.
Adam Jarubas nie zaprzeczył, że ujęcia pochodzą z iStocka. Wyjaśnił, że korzystanie z gotowych baz zdjęć w Internecie „jest spotykaną metodą w reklamie”. Zapewnił, że za wszystkie ujęcia zapłacił „z własnej kieszeni”.
YouTube zablokował dodawanie komentarzy do filmu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Kontrowersyjny+spot+wyborczy+Anglia+i+Slowenia+zamiast+Swietokrzyskiego+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25691

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Kontrowersyjny+spot+wyborczy+Anglia+i+Slowenia+zamiast+Swietokrzyskiego+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25691