Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Manewry 330 tysięcy żołnierzy w Korei Południowej

Świat

Rozpoczęły się wielkie doroczne ćwiczenia wojskowe, które potrwają 12 dni. W poprzednich latach w podobnych ćwiczeniach brało udział około 80 tysięcy, czyli ponad cztery razy mniej. Agencja Yonhap podaje, że powodem zorganizowania tak wielkich manewrów były intensywne szkolenia wojskowe Korei Północnej, które przeprowadzała w ostatnich miesiącach. Agencja powołała się na informacje ze sztabu generalnego południowokoreańskich sił zbrojnych. Razem z żołnierzami Korei Południowej będą ćwiczyć również wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, którzy obecnie stacjonują w tym kraju.
Pjongjang potępił manewry wojskowe sąsiada i oskarżył Seul o chęć sprowokowania wojny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wielkie-manewry-w-korei-poludniowej-cwiczy-330-tysiecy-zolni,nId,1549947

Udostępnij

Samoloty USA zniszczyły konwój Państwa Islamskiego

Świat Abu Bakr al-Bagdadi dżihadyści irak kalifat konwój mosul naloty państwo islamskie USA

Dziesięć uzbrojonych pojazdów należących do dżihadystów zniszczyło lotnictwo Stanów Zjednoczonych podczas nalotów na północy Iraku w pobliżu miasta Mosul. Według AFP amerykańskie samoloty ostrzelały też miejsce, w którym zebrali się przywódcy Państwa Islamskiego (IS). Nie wiadomo, czy przebywał tam wtedy przywódca organizacji Abu Bakr al-Bagdadi. Irackie media donoszą, że al-Bagdadi został ranny lub zginął, jednak żadne oficjalne wojskowe źródła USA i Iraku tego nie potwierdzają. Rzecznik amerykańskiej armii płk Patrick Ryder powiedział tylko, że armia miała powody, by sądzić, że przejazd konwoju miał związek z zebraniem przywódców IS.

Abu Bakr  al-Bagdadi ogłosił się przywódcą Państwa Islamskiego 29 czerwca 2014 roku. Nadał sobie również tytuł kalifa, czyli następcy Mahometa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-z-panstwem-islamskim-usa-zniszczyly,68,0,1655108.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-z-panstwem-islamskim-usa-zniszczyly,68,0,1655108.html