Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Złoto jest najtańsze od września 2011 roku

Finanse

Od trzech lat inwestowanie w ten kruszec nie jest już opłacalne, pisze „Dziennik Polski”. W listopadzie 2000 r. cena złota na światowych giełdach osiągnęła dno na poziomie 260 dolarów amerykańskich za uncję (31,1 grama). We wrześniu 2011 roku wzrosła do 1860 dolarów za uncję, obecnie na giełdzie w Londynie kosztuje 1140 dolarów za uncję.
Gazeta dodaje, że mimo spadku cen sprzedaż złota na zachodzie nie rośnie. Kryzys gospodarczy spowodował, że mniej sprzedaje się złotych obrączek, zmiana obyczajów – obserwowana również w Polsce – sprawiła, że zamiast złotych łańcuszków i krzyżyków, dzieci dostają z okazji pierwszej komunii tablety albo smartfony.
Spadek cen zmniejszył również zainteresowanie złotymi monetami bitymi współcześnie, które kupowane są zwykle jako lokaty w złoto dostępne nawet ludziom o niewielkich dochodach. Spadają jednak też ceny monet gromadzonych przez kolekcjonerów. Spadku zainteresowania złotem w krajach zachodnich nie rekompensuje wzrost zakupów złotych wyrobów o 30 proc. w krajach azjatyckich.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3638236,zloto-lezy-i-czeka-na-klientow,id,t.html?cookie=1

Udostępnij

Celnicy namierzyli 24,5 tys internautów-hazardzistów

Finanse akt oskarżenia hazard hazard w sieci Internet izba skarbowa poker postępowanie karno-skarbowe sąd slużby celne ustawa hazardowa zakłady bookmacherskie

postępowania karne-skarbowe prowadzone są już przeciw 1072 spośród nich – poinformował sejmową komisję sportu szef Służby Celnej Jacek Kapica. Pierwsze akty oskarżenia mają wpłynąć do sądów jeszcze w tym roku. W Polsce obstawianie zakładów bookmacherskich oraz gra w pokera na zagranicznych portalach jest według Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych zakazane.
Według danych firmy Megapanel PBI/Gemius strony, na których uprawia się nielegalny hazard odwiedziło ponad 6 mln polskich internautów, milion spośród nich to osoby niepełnoletnie. Za nielegalne uważa się te internetowe portale hazardowe, które nie są zarejestrowane w Polsce. Oplata za rejestrację wynosi około 800 tys. zł.
Służby celne zapowiadają, że nadal będą tropić osoby uprawiające hazard, a izby skarbowe wytaczać przeciw nim postępowania. Hazardem zajmują się izby skarbowe ze Szczecina i Opola. Prawnicy wątpią jednak, czy sądy będą wymierzać hazardzistom kary. Zakazane jest świadome łamanie zakazu gry na niezarejestrowanych stronach, tymczasem wielu graczy nie zdaje sobie sprawy, że grając łamie jakieś prawo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/celnicy-lapia-internautow-wreszcie-znalezli-sposob-na-nielegalnych-bukmacherow_a18652/2

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/celnicy-lapia-internautow-wreszcie-znalezli-sposob-na-nielegalnych-bukmacherow_a18652/2