Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Vive Kielce wysoko wygrało z Orlenem Płock

Sport

W meczu na szczycie PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Vive pokonało Orlen aż 35:22. Zespół z Kielc stosunkowo szybko przejął inicjatywę i mimo gry na wyjeździe zdobywał kolejne bramki. W marszu do zwycięstwa nie przeszkodziła Vive nawet czerwona kartka, którą jeszcze w pierwszej połowie zobaczył Karol Bielecki. Do przerwy jego zespół prowadził już jednak 20:12. W drugiej połowie losy spotkania nie uległy zmianie i Vive wygrało 35:22. Najwięcej bramek dla zespołu z Kielc zdobył Michał Jurecki, który zaliczył na swym koncie siedem trafień.

Orlen Wisła Płock – Vive Tauron Kielce 22:35 (12:20)

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-reczna,orlen-vive-2235-kielczanie-zmiazdzyli-rywali,artykul,517218,1,284.html

Udostępnij

Skra Bełchatów wciąż niepokonana

Sport mariusz wlazły siatkówka Skra Bełchatów

Osiem meczów i osiem zwycięstw – to bilans tegorocznych spotkań w PlusLidze mistrza Polski, PGE Skry Bełchatów. W sobotnim meczu we własnej hali Skra pierwszego seta z Effectorem Kielce przegrała do 18 –  w tej partii trener Miguel Angel Falasca zdecydował się nie wprowadzać na boisko Mariusza Wlazłego i Nicolasa Uriarte. Później obaj znaleźli się już na parkiecie, a to odmieniło obraz meczu i pozwoliło Skrze na zwycięstwo 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany pochodzący z Serbii środkowy Srećko Lisiniac.

PGE Skra Bełchatów – Effector Kielce 3:1 (18:25, 25:18, 25:23, 25:16)

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.plusliga.pl/news/id/10197

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.plusliga.pl/news/id/10197