Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

PGNiG liczy na sukces w negocjacjach z Gazpromem

Gospodarka

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło w środę w Gazpromie wniosek o rozpoczęcie negocjacji w sprawie cen gazu, a w piątek otrzymało odpowiedź o gotowości Gazpromu do rozpoczęcia rozmów.
Jak pisaliśmy we wtorek, 1 listopada otworzyła się możliwość renegocjacji kontraktu jamalskiego, w oparciu o który kupujemy od Rosji 9 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Płacimy za ten gaz o 100 dolarów więcej niż inne państwa Europy, choć w 2012 roku Polska strona podała Gazprom do arbitrażu i w wyniku ugody uzyskała obniżenie ceny o ponad 10 proc.
– Złożyliśmy wniosek, który został przyjęty przez stronę rosyjską. Teraz jesteśmy na etapie ustalania spotkań negocjacyjnych. Procedura wygląda w ten sposób, że pierwsze sześć miesięcy to są negocjacje, dopiero po tym czasie możemy odwołać się od decyzji albo poddać się decyzji Sądu Arbitrażowego w Sztokholmie – poinformował w piątek prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Mariusz Zawisza.– Mamy – jak się wyraził – całą kaskadę argumentów, aby oczekiwać pozytywnych rezultatów negocjacji.
PGNiG jest trzecim pod względem wielkości odbiorcą rosyjskiego gazu w Europie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1280957,Szef-PGNiG-o-negocjacjach-z-Gazpromem-liczymy-na-pozytywne-rezultaty

Udostępnij

Embargo: 500 mln strat polskich producentów żywności

Gospodarka embargo gruszki jabłka Kanada Ministerstwo Gospodarki rosja Sery straty warzywa i owoce

Niewiele pomogły dwie kampanie społeczne: „Made in Poland” oraz „Jem bo polskie”, które promowały nasze produkty wśród polskich konsumentów i na azjatyckich rynkach, żeby zminimalizować straty wywołane rosyjskim embargiem,. Rezultatem rządowych zabiegów o nowe rynki zbytu jest jak dotąd tylko zgoda władz Kanady na import polskich jabłek. Ministerstwo Gospodarki zaczęło kampanię „Made in Poland”, przeznaczając 3 miliony złotych na promocję polskiego eksportu na 11 nowych rynkach w Azji i na Bałkanach.
Najwięcej stracili sprzedawcy jabłek bo do Rosji eksportowaliśmy ponad połowę krajowej produkcji i gruszek, których Rosja kupowała ponad 62 proc. Stracili nie tylko producenci warzyw i owoców. Polscy wytwórcy serów eksportowali do Rosji 10 proc. produkcji
W odpowiedzi na unijne sankcje Rosja nałożyła embargo nie tylko na jabłka i gruszki, lecz także owoce pestkowe, wszystkie odmiany kapusty, wieprzowinę, wołowinę, podroby wołowe, skrawki, drób, ryby, warzywa, sery, mleko i wyroby mleczarskie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834230,polscy-producenci-licza-straty-z-embarga-nawet-500-mln-euro-i-sladowa-sprzedaz-do-rosji.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834230,polscy-producenci-licza-straty-z-embarga-nawet-500-mln-euro-i-sladowa-sprzedaz-do-rosji.html