Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Celnicy namierzyli 24,5 tys internautów-hazardzistów

Finanse

postępowania karne-skarbowe prowadzone są już przeciw 1072 spośród nich – poinformował sejmową komisję sportu szef Służby Celnej Jacek Kapica. Pierwsze akty oskarżenia mają wpłynąć do sądów jeszcze w tym roku. W Polsce obstawianie zakładów bookmacherskich oraz gra w pokera na zagranicznych portalach jest według Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych zakazane.
Według danych firmy Megapanel PBI/Gemius strony, na których uprawia się nielegalny hazard odwiedziło ponad 6 mln polskich internautów, milion spośród nich to osoby niepełnoletnie. Za nielegalne uważa się te internetowe portale hazardowe, które nie są zarejestrowane w Polsce. Oplata za rejestrację wynosi około 800 tys. zł.
Służby celne zapowiadają, że nadal będą tropić osoby uprawiające hazard, a izby skarbowe wytaczać przeciw nim postępowania. Hazardem zajmują się izby skarbowe ze Szczecina i Opola. Prawnicy wątpią jednak, czy sądy będą wymierzać hazardzistom kary. Zakazane jest świadome łamanie zakazu gry na niezarejestrowanych stronach, tymczasem wielu graczy nie zdaje sobie sprawy, że grając łamie jakieś prawo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/celnicy-lapia-internautow-wreszcie-znalezli-sposob-na-nielegalnych-bukmacherow_a18652/2

  • Jaek

    Czuemu nie mogę grać za swoje pienidze ?

Udostępnij

Bank założony w 1472 roku wystawiony na sprzedaż

Finanse Banca Monte dei Paschi di Siena bank Citigroup Inc europejski bank centralny stress testy UBS AG Unia Europejska

Uznawany za najstarszy bank świata Banca Monte dei Paschi di Siena zlecił dwóm bankom inwestycyjnym znalezienia kupca lub partnera fuzji. Sieneński bank uzyskał najgorsze wyniki w przeprowadzonych w październiku przez Unię Europejską testach odporności, o których informowaliśmy 23 października. Wykazały one, że bankowi brakuje 2,1 mld euro kapitału do sprostania sytuacji kryzysowej, były to największe niedobory kapitałowe wśród 150 badanach banków. Poza tym wiele kredytów banku może pozostać bez spłaty.
Akcje Banca Monte dei Paschi di Siena straciły w tym roku na wartości około 40 proc. Ich łączna wartość nie przekracza 3,4 mld euro. Według ekspertów zajmujące się sprzedażą akcji banku UBS AG i Citigroup Inc. będą mieć poważne trudności z realizacją zlecenia. Już teraz nieoficjalnie wiadomo, że kilka dużych europejskich banków odmówiło rozmów w sprawie kupna.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-Najstarszy-bank-swiata-wystawiony-na-sprzedaz-3233028.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlochy-Najstarszy-bank-swiata-wystawiony-na-sprzedaz-3233028.html