Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

11 listopada we wtorek, lewica manifestowała już w sobotę

Polska

W manifestacji „Razem przeciwko nacjonalizmowi” wzięło udział około 1500 osób, twierdzą organizatorzy. Wzięli w niej udział związkowcy z OPZZ, anarchiści, przedstawiciele ruchów lokatorskich i mniejszości seksualnych, działacze Pracowniczej Demokracji, Polskiej Partii Pracy oraz Koalicji Ateistycznej. Manifestanci wyruszyli sprzed Uniwersytetu Warszawskiego. Marsz skończyli na Placu Zbawiciela, gdzie rok temu podpalono tęczę i gdzie mieści się siedziba Ruchu Narodowego. Demonstracja przebiegła bez większych problemów. Jedyny incydent przydarzył się przed jej rozpoczęciem, kiedy przy bramie UW kilka osób z flagami ZSRR zaczęła przepychać się z uczestnikami manifestacji. Do akcji wkroczyła policja i przywróciła porządek.

Na wtorek 11 listopada w samej Warszawie zarejestrowano 10 zgromadzeń publicznych. Trasy tych marszów ze względów bezpieczeństwa nie będą się krzyżować.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/demonstracje-w-warszawie-nie-obylo-sie-bez,18,0,1655058.html

Udostępnij

Do Afganistanu pojedzie 150 polskich żołnierzy

Polska Afganistan centralna komisja egzaminacyjna MON nato Resolute Support tomasz siemoniak żołnierze

Wniosek o użycie armii w misji „Resolute Support” skierował szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak na najbliższe posiedzenie Rady Ministrów. Operacja wojskowa na terenie Afganistanu miałaby się rozpocząć od 2015 roku. Tym razem misja będzie miała charakter szkoleniowy. Już na początku października gen. bryg. Grzegorz Duda informował, że MON chce uczestniczyć w misji organizowanej przez NATO. Polskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że koszt misji wyniesie około 32 mln zł. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku MON przez Radę Ministrów, trafi on już tylko do zatwierdzenia przez Bronisława Komorowskiego. Transport żołnierzy do Afganistanu ma się rozpocząć w najbliższym czasie.

Decyzja o zorganizowaniu natowskiej misji szkoleniowej w Afganistanie pod nazwą „Resolute Support” zapadła na szczycie Sojuszu w Chicago w 2012 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/479140/150-polskich-zolnierzy-pojedzie-na-kolejna-misje-do-Afganistanu/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/479140/150-polskich-zolnierzy-pojedzie-na-kolejna-misje-do-Afganistanu/