Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niemcy odmawiają Polakom statusu mniejszości narodowej

Polityka

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrzuciło w piątek wniosek w tej sprawie wystosowany przez Związek Polaków w Niemczech przed miesiącem. Ministerstwo uzasadniło decyzję tym, że Polacy nie spełniają kryteriów mniejszości narodowej, bo nie są rodzimą ludnością tradycyjnie tam mieszkającą. Ponadto, Ministerstwo zwróciło uwagę, że podczas podpisywania przez Polskę i Niemcy traktatu o dobrym sąsiedztwie w 1991 roku, strony zrezygnowały z określenia „mniejszość” w stosunku do żyjących w Niemczech Polaków. Pełnomocnik związku Stefan Hambura argumentował, że założony w 1922 roku Związek Polaków w Niemczech został zlikwidowany we wrześniu 1939 roku, kiedy Gestapo aresztowało wówczas blisko 2 tys. działaczy polonijnych. W lutym 1940 roku rząd niemiecki zakazał działalności związku i skonfiskował jego majątek.
Pełnomocnik zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji do sądu, a jeśli zajdzie potrzeba, do Strasburga.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834322,dlaczego-berlin-nie-chce-uznac-polakow-w-niemczech-za-mniejszosc-narodowa.html

Udostępnij

Prezes PiS domaga się usunięcia z partii trzech posłów

Polityka Adam Hofman adam rogacki Jarosław Kaczyński Madryt Mariusz Błaszczak mariusz kamiński PiS podróż służbowa posłowie zaliczka zawieszenie

oskarżonych o nadużycia finansowe podczas w wyjazdu do Madrytu. W czasie rozmowy w radiu RMFM prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że zrobił to, co leży w jego kompetencjach: zawiesił posłów w prawach członków PiS-u. Teraz będzie domagać się od Rady Politycznej swojej partii usunięcia ich.
Jak pisaliśmy wczoraj, posłowie polecieli do Hiszpanii wraz z żonami samolotem, ale wcześniej wzięli z Kancelarii Sejmu zaliczki na służbową podróż samochodami, znacznie droższą od biletów lotniczych. Okazało się też, że w Madrycie nie uczestniczyli w konferencjach, które były oficjalnym celem ich wyjazdu.
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział dziś przeprowadzenie audytu poselskich wyjazdów służbowych. – Dobrze, że taki audyt zostanie przeprowadzony. Z tym, że ja nie mam zaufania do marszałka Sikorskiego, który ma taki audyt przeprowadzać – powiedział reporterowi RMF FM szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-blaszczak-nie-mam-zaufania-do-sikorskiego-ktory-ma-taki-audy,nId,1549306

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-blaszczak-nie-mam-zaufania-do-sikorskiego-ktory-ma-taki-audy,nId,1549306