Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jerozolima miałaby zostać stolicą dwóch państw

Świat

– izraelskiego i palestyńskiego. Nowa szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini odwiedziła Gazę i Ramallah. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Gazie powiedziała, że powinno powstać państwo palestyńskie. Według niej takie stanowisko zajmuje cała Unia Europejska. W Ramallah dodała, że Jerozolima może i powinna stać się stolicą obu państw.

Władze Palestyny uważają, że państwo palestyńskie zostało uznane już przez ponad 130 krajów. 30 października Szwecja, jako pierwszy kraj Unii Europejskiej, uznała ją oficjalnie. Podobne deklaracje są w przygotowaniu w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Prezydent Mahmud Abbas na mocy dekretu przekształcił Autonomię Palestyńską w Państwo Palestyny 4 stycznia 2013 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17583548/powinno-powstac-panstwo-palestynskie-takie-stanowisko-zajmuje-cala-unia-europejska

Udostępnij

Meksyk: 43 studentów zamordowanych na zlecenie policji

Świat Iguala masowe groby masowe morderstwo meksyk policja prokurator generalny stanu Guerrero studenci

i burmistrza miasta Iguala Jose Luisa Abarci. Do zamordowania studentów i spalenia ich ciał przyznali się zatrzymani członkowie gangu Guerreros Unidos, poinformował meksykański minister sprawiedliwości Jesus Murillo Karam. Egzekucja przeprowadzona została 26 września na wysypisku śmieci na przedmieściach miasta. Tożsamość ofiar mają ostatecznie potwierdzić badania DNA.
Jak pisaliśmy 30 września, śledztwo w sprawie zaginionych studentów przejął prokurator generalny stanu Guerrero Inaky Blanco Cabrera. W oficjalnym komunikacie powiedział, że nie wyklucza możliwości uprowadzenia studentów przez policję. Studenci zaginęli po ulicznych demonstracjach przeciw korupcji w mieście Iguala brutalnie stłumionych przez policję. W zamieszkach zginęło 6 osób, a 25 zostało rannych. Kilka dni później aresztowanych zostało 22 policjantów podejrzewanych o udział w uprowadzeniu. Potem aresztowany został również burmistrz Iguali i jego żona.
W trakcie poszukiwania zaginionych studentów policja w kilku miejscach odkryła masowe groby niezidentyfikowanych ofiar bandytów.
Masowe morderstwo studentów z Iguali wywołało wielkie demonstracje protestacyjne w całym Meksyku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17578415/to-juz-pewne-43-meksykanskich-studentow-nie-zyje-czlonkowie-gangu-palili-ich-zywcem

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17578415/to-juz-pewne-43-meksykanskich-studentow-nie-zyje-czlonkowie-gangu-palili-ich-zywcem