Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ostrzał Doniecka i konwój pojazdów wojskowych

Europa

Ogień artyleryjski nasilił się w nocy z soboty na niedzielę i nadal pozostaje bardzo intensywny. To pierwszy taki ostrzał od podpisania zawieszenia broni od 5 września. Kilkanaście godzin wcześniej 80 nieoznakowanych samochodów wojskowych zauważyli reporterzy agencji Associated Press na terenach wschodniej Ukrainy kontrolowanych przez separatystów. Pojazdy widziano w trzech kolumnach. Jedną w pobliżu bastionu rebeliantów, Doniecka, dwie pod miejscowością Sniżne. Ciężarówki transportowały systemy artyleryjskie i żołnierzy. Władze Ukrainy twierdzą, że separatyści otrzymali duże wsparcie od Rosji – przede wszystkim chodzi o sprzęt i o ludzi. Moskwa zaprzecza jednak tym doniesieniom. Rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko poinformował, że Rosja przerzuciła dla separatystów ponad 30 czołgów, 16 haubic i 30 ciężarówek Kamaz z amunicją i żołnierzami.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/80-nieoznakowanych-pojazdow-wojskowych-na-wschodzie-ukrainy,486568,s.html

Udostępnij

Planowali zabić nożem królową Elżbietę II

Europa dżihadyści elżbieta II królowa scotland yard terroryści islamscy the sun wielka brytania zamach

czterej mężczyźni zatrzymani w nocy z piątku na sobotę przez brytyjską policję, poinformował tabloid „The Sun”, powołując się na informacje ze Scotland Yardu, który potwierdził prawdziwość doniesienia. Zamachowcy planowali zamordować 88-letnią brytyjską monarchinię w Royal Albert Hall podczas dzisiejszych uroczystości Królewskiego Legionu Brytyjskiego (The Royal British Legion), organizacji skupiającej weteranów wojennych.
Czterech mężczyzn w wieku 22, 19, 25 i 27 zostało zatrzymanych przez policję w ramach „trwającego śledztwa związanego z islamskim terroryzmem”, napisała policja w oficjalnym komunikacie. Królowa Elżbieta II i premier David Cameron byli informowani o przygotowaniach do zamachu i śledztwie. Królowa postanowiła nie odwoływać udziału w uroczystościach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/elzbieta-ii-w-niebezpieczenstwie-londynska,53,0,1654837.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/elzbieta-ii-w-niebezpieczenstwie-londynska,53,0,1654837.html