Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Embargo: 500 mln strat polskich producentów żywności

Gospodarka

Niewiele pomogły dwie kampanie społeczne: „Made in Poland” oraz „Jem bo polskie”, które promowały nasze produkty wśród polskich konsumentów i na azjatyckich rynkach, żeby zminimalizować straty wywołane rosyjskim embargiem,. Rezultatem rządowych zabiegów o nowe rynki zbytu jest jak dotąd tylko zgoda władz Kanady na import polskich jabłek. Ministerstwo Gospodarki zaczęło kampanię „Made in Poland”, przeznaczając 3 miliony złotych na promocję polskiego eksportu na 11 nowych rynkach w Azji i na Bałkanach.
Najwięcej stracili sprzedawcy jabłek bo do Rosji eksportowaliśmy ponad połowę krajowej produkcji i gruszek, których Rosja kupowała ponad 62 proc. Stracili nie tylko producenci warzyw i owoców. Polscy wytwórcy serów eksportowali do Rosji 10 proc. produkcji
W odpowiedzi na unijne sankcje Rosja nałożyła embargo nie tylko na jabłka i gruszki, lecz także owoce pestkowe, wszystkie odmiany kapusty, wieprzowinę, wołowinę, podroby wołowe, skrawki, drób, ryby, warzywa, sery, mleko i wyroby mleczarskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834230,polscy-producenci-licza-straty-z-embarga-nawet-500-mln-euro-i-sladowa-sprzedaz-do-rosji.html

Udostępnij

Chiny poszerzają możliwości zagranicznych inwestorów

Gospodarka chiny Izba Handlowa Unii Europejskiej w Chinach kapitał zagraniczny spółki joint venture

ale wciąż ograniczają dostęp zagranicznego kapitału do chińskiego rynku. Planowane jest otwarcie dla zagranicznych inwestorów sektora obróbki rzadkich gatunków drewna, chińskich luksusowych alkoholi, kin oraz niektórych rodzajów buldożerów i spychaczy. Władze powiększą jednak listę branż, w których zagraniczni przedsiębiorcy nie mogą inwestować o produkty modyfikowane genetycznie, wyroby tytoniowe, usługi geologiczne i kartograficzne, aukcje nieruchomości i sklepy z antykami. Obecnie w 79 gałęziach chińskiej gospodarki zagraniczne firmy zmuszane są do wchodzenia w spółki joint venture z chińskimi partnerami lub ograniczone są do udziałów mniejszościowych. W najbliższym czasie ma to być tylko 35 gałęzi, ale wciąż największe i najbardziej dochodowe pozostaną zakazane.
Izba Handlowa Unii Europejskiej w Chinach uważa planowane zmiany za niewystarczające. Są one „jedynie małym krokiem dla chińskiego rządu w wyrażanych przez niego ambicjach oddania decydującej roli siłom rynkowym”, napisała organizacja w oficjalnym oświadczeniu w tej sprawie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834292,chiny-otworza-kolejne-sektory-gospodarki-dla-inwestycji-zagranicznych-eksperci-to-wciaz-za-malo.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834292,chiny-otworza-kolejne-sektory-gospodarki-dla-inwestycji-zagranicznych-eksperci-to-wciaz-za-malo.html