Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chiny poszerzają możliwości zagranicznych inwestorów

Gospodarka

ale wciąż ograniczają dostęp zagranicznego kapitału do chińskiego rynku. Planowane jest otwarcie dla zagranicznych inwestorów sektora obróbki rzadkich gatunków drewna, chińskich luksusowych alkoholi, kin oraz niektórych rodzajów buldożerów i spychaczy. Władze powiększą jednak listę branż, w których zagraniczni przedsiębiorcy nie mogą inwestować o produkty modyfikowane genetycznie, wyroby tytoniowe, usługi geologiczne i kartograficzne, aukcje nieruchomości i sklepy z antykami. Obecnie w 79 gałęziach chińskiej gospodarki zagraniczne firmy zmuszane są do wchodzenia w spółki joint venture z chińskimi partnerami lub ograniczone są do udziałów mniejszościowych. W najbliższym czasie ma to być tylko 35 gałęzi, ale wciąż największe i najbardziej dochodowe pozostaną zakazane.
Izba Handlowa Unii Europejskiej w Chinach uważa planowane zmiany za niewystarczające. Są one „jedynie małym krokiem dla chińskiego rządu w wyrażanych przez niego ambicjach oddania decydującej roli siłom rynkowym”, napisała organizacja w oficjalnym oświadczeniu w tej sprawie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/834292,chiny-otworza-kolejne-sektory-gospodarki-dla-inwestycji-zagranicznych-eksperci-to-wciaz-za-malo.html

Udostępnij

Rolnicy we Wrocławiu, przedsiębiorcy w Warszawie

Gospodarka cudzoziemcy praca prawo protest przedsiębiorca rolnicy Sejm Warszawa wrocław Ziemia

Kilkudziesięciu rolników wysypało wczoraj kilka ton obornika przed budynkiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) we Wrocławiu. Domagali się zakazania przez rząd sprzedaży i dzierżawy ziemi cudzoziemcom i firmom z udziałem kapitału zagranicznego.
Około stu właścicieli małych i średnich firm domagało się wczoraj przed Sejmem likwidacji prawnych i biurokratycznych przeszkód w biznesie. Domagali się uproszczenia w rozliczaniu faktur, zmniejszenia uprawnień urzędników skarbowych, zmian w zasadach naliczania składek na ZUS. Przedsiębiorcy krytykowali skomplikowane przepisy i procedury kontrolne przewidujące premie dla urzędników za kary i mandaty dla małych i średnich firm. Wskazywali, że państwowe urzędy traktują ich jak złodziei i oszustów, choć to oni wytwarzają 67 proc PKB i zapewniają 80 proc. miejsc pracy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1281226,Przedsiebiorcy-spalili-kukle-premier-Ewy-Kopacz-przed-Sejmem/?utm_source=box&utm_medium=link&utm_campaign=related

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1281226,Przedsiebiorcy-spalili-kukle-premier-Ewy-Kopacz-przed-Sejmem/?utm_source=box&utm_medium=link&utm_campaign=related