Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Euro kosztowało wczoraj 60 rubli, dolar ponad 46 rubli

Finanse

W ciągu ostatniego tygodnia rubel stracił 10 proc. wartości. Bank centralny wydal oficjalny komunikat o zagrożeniu systemu finansowego Rosji. – To jest panika na pełną skalę, mająca wszelkie znamiona samospełniającej się (przepowiedni) kryzysu walutowego – oznajmił w komunikacie główny ekonomista banku ING w Moskwie Dmitrij Polewoj. – W takiej sytuacji bank centralny powinien interweniować,l ostatecznie jeśli to, co się teraz dzieje, nie jest zagrożeniem dla stabilności finansowej, to nie wiem, co miałoby nią być.
Spadkowi wartości rubla towarzyszy odpływ kapitału z Rosji. W październiku odpływ kapitału z Federacji Rosyjskiej wyniósł 25 mld dolarów, a od początku roku – 110 mld, wyliczają analitycy z Wyższej Szkoły Ekonomii w Moskwie. Według oficjalnych danych przedstawianych przez Bank Rosji od stycznia do września 2014 roku odpływ kapitału wyniósł 85,2 mld dolarów, o 41,1 mld dolarów więcej niż pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1701/Artykul/1278604,Rubel-coraz-slabszy-Centralny-Bank-Rosji-zagrozenie-stabilnosci-systemu-finansowego

Udostępnij

Chiński juan staje się walutą międzynarodową

Finanse chiny handel juan kursy walut USA waluta

W drugim kwartale 2014 roku wartość handlu zagranicznego rozliczonego w juanach osiągnęła równowartość 220 mld dolarów. Dało to chińskiej walucie 9 proc. udziału w globalnym handlu. Chiny są obecnie drugą gospodarką świata za Stanami Zjednoczonymi, międzynarodowy handel Chin zajmuje również drugie miejsce w świecie, też za USA. Chiny mają poza tym największe w świecie rezerwy walutowe wynoszące blisko 4 bln dolarów. Warunkiem uczynienia z juana międzynarodowej waluty zdolnej konkurować z euro albo dolarem jest jednak uwolnienie kursu i zmniejszenie państwowej kontroli nad przepływem kapitału. Obecnie kurs juana wyznaczany jest przez bank centralny, ale władze godzą się na coraz większy obszar odstępstw kursu realnego od wyznaczanego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/jak-juan-zdobywa-swiat,artykuly,183386,1,1.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/jak-juan-zdobywa-swiat,artykuly,183386,1,1.html