Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Meksyk: 43 studentów zamordowanych na zlecenie policji

Świat

i burmistrza miasta Iguala Jose Luisa Abarci. Do zamordowania studentów i spalenia ich ciał przyznali się zatrzymani członkowie gangu Guerreros Unidos, poinformował meksykański minister sprawiedliwości Jesus Murillo Karam. Egzekucja przeprowadzona została 26 września na wysypisku śmieci na przedmieściach miasta. Tożsamość ofiar mają ostatecznie potwierdzić badania DNA.
Jak pisaliśmy 30 września, śledztwo w sprawie zaginionych studentów przejął prokurator generalny stanu Guerrero Inaky Blanco Cabrera. W oficjalnym komunikacie powiedział, że nie wyklucza możliwości uprowadzenia studentów przez policję. Studenci zaginęli po ulicznych demonstracjach przeciw korupcji w mieście Iguala brutalnie stłumionych przez policję. W zamieszkach zginęło 6 osób, a 25 zostało rannych. Kilka dni później aresztowanych zostało 22 policjantów podejrzewanych o udział w uprowadzeniu. Potem aresztowany został również burmistrz Iguali i jego żona.
W trakcie poszukiwania zaginionych studentów policja w kilku miejscach odkryła masowe groby niezidentyfikowanych ofiar bandytów.
Masowe morderstwo studentów z Iguali wywołało wielkie demonstracje protestacyjne w całym Meksyku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17578415/to-juz-pewne-43-meksykanskich-studentow-nie-zyje-czlonkowie-gangu-palili-ich-zywcem

Udostępnij

Amerykańscy żołnierze wrócą do Iraku żeby szkolić

Świat amerykańscy żołnierze bagdad barack obama Departament Obrony USA dżihadyści irak misja szkoleniowa państwo islamskie peszmergowie Syria USA

Zgodę na wysłanie 1500 żołnierzy amerykańskich wydał prezydent USA Barack Obama. Poinformował o tym wczoraj Departament Obrony. Obecnie w Iraku stacjonuje 1400 żołnierzy USA.
Podjęcie decyzji o podwojeniu amerykańskiego kontyngentu zarekomendował Sekretarz Obrony Chuck Hagel na prośbę rządu w Bagdadzie. Rzecznik Białego Domu od razu zaznaczył, że żołnierze nie będą brać czynnego udziału w walkach z dżihadystami. Pojadą do Iraku tylko po to, żeby doradzać i szkolić iracką armię oraz kurdyjskich peszmergów. W tym celu Amerykanie założą w Iraku centra szkoleniowe.

W Iraku i w Syrii trwa ofensywa bojowników Państwa Islamskiego. Międzynarodowa koalicja na czele z USA prowadzi naloty na pozycje dżihadystów wspierając w ten sposób walczących z fanatykami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/amerykanie-wracaja-do-iraku-beda-doradzac-i-szkolic,486358.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/amerykanie-wracaja-do-iraku-beda-doradzac-i-szkolic,486358.html