Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prezes PiS domaga się usunięcia z partii trzech posłów

Polityka

oskarżonych o nadużycia finansowe podczas w wyjazdu do Madrytu. W czasie rozmowy w radiu RMFM prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że zrobił to, co leży w jego kompetencjach: zawiesił posłów w prawach członków PiS-u. Teraz będzie domagać się od Rady Politycznej swojej partii usunięcia ich.
Jak pisaliśmy wczoraj, posłowie polecieli do Hiszpanii wraz z żonami samolotem, ale wcześniej wzięli z Kancelarii Sejmu zaliczki na służbową podróż samochodami, znacznie droższą od biletów lotniczych. Okazało się też, że w Madrycie nie uczestniczyli w konferencjach, które były oficjalnym celem ich wyjazdu.
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział dziś przeprowadzenie audytu poselskich wyjazdów służbowych. – Dobrze, że taki audyt zostanie przeprowadzony. Z tym, że ja nie mam zaufania do marszałka Sikorskiego, który ma taki audyt przeprowadzać – powiedział reporterowi RMF FM szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-blaszczak-nie-mam-zaufania-do-sikorskiego-ktory-ma-taki-audy,nId,1549306

Udostępnij

Jean-Claude Juncker milczy w sprawie podatkowych układów

Polityka Jean-Claude Juncker KE Komisja Europejska luksemburg oszustwo podatkower przewodniczący komisji europejskiej rząd luksemburga tajne umowy

Obecny szef Komisji Europejskiej był, jak pisaliśmy, premierem przez lat 18, a ministrem finansów przez 20, akurat wtedy, kiedy Luksemburg zawierał tajne umowy z ponad trzystoma wielkimi światowymi firmami. W rezultacie rządy państw, w których działały te firmy nie dostawały miliardów euro czy dolarów należnych podatków, a Luksemburg brał procenty od tych kwot.
Coraz więcej polityków i publicystów domaga się komentarza od Junckera, który jest odpowiedzialny za proceder rządu Luksemburga. Coraz częściej pojawiają się żądania ustąpienia Junckera. Polityk, który był współorganizatorem oszustwa podatkowego na światową skalę nie będzie skutecznym przewodniczącym Komisji Europejskiej, uważają zwolennicy ustąpienia luksemburskiego polityka.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1279168,Luksemburg-rajem-podatkowym-kosztem-innych-panstw-unijnych-Szef-KE-w-ogniu-krytyki

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1279168,Luksemburg-rajem-podatkowym-kosztem-innych-panstw-unijnych-Szef-KE-w-ogniu-krytyki