Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jean-Claude Juncker milczy w sprawie podatkowych układów

Polityka

Obecny szef Komisji Europejskiej był, jak pisaliśmy, premierem przez lat 18, a ministrem finansów przez 20, akurat wtedy, kiedy Luksemburg zawierał tajne umowy z ponad trzystoma wielkimi światowymi firmami. W rezultacie rządy państw, w których działały te firmy nie dostawały miliardów euro czy dolarów należnych podatków, a Luksemburg brał procenty od tych kwot.
Coraz więcej polityków i publicystów domaga się komentarza od Junckera, który jest odpowiedzialny za proceder rządu Luksemburga. Coraz częściej pojawiają się żądania ustąpienia Junckera. Polityk, który był współorganizatorem oszustwa podatkowego na światową skalę nie będzie skutecznym przewodniczącym Komisji Europejskiej, uważają zwolennicy ustąpienia luksemburskiego polityka.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1279168,Luksemburg-rajem-podatkowym-kosztem-innych-panstw-unijnych-Szef-KE-w-ogniu-krytyki

Udostępnij

Trzej posłowie PiS zawieszeni za machinacje finansowe

Polityka Adam Hofman adam rogacki Madryt Mariusz Błaszczak mariusz kamiński PiS podróż służbowa posłowie zaliczka zawieszenie

O zawieszeniu w prawach członków partii posłów na Sejm Adama Hofmana i Mariusza Kamińskiego i Adama Rogackiego za finansowe machinacje podczas wyjazdu do Madrytu poinformował dziś po południu szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Zawieszenie obowiązuje do czasu wyjaśnienia sprawy.
Posłowie w ubiegłym tygodniu wzięli z Kancelarii Sejmu kilkanaście tysięcy zaliczki na służbowy wyjazd do Madrytu samochodami, po czym polecieli tam samolotem kupując bilety po kilkaset złotych dla siebie i dla żon. Poseł Kamiński twierdzi, że po powrocie z Madrytu zadeklarował w kancelarii Sejmu gotowość zwrotu zaliczki.
O locie trzech polityków PiS z żonami do Madrytu napisał w środę „Fakt”. Kobiety wywołały awanturę, kiedy stewardessy zwróciły im uwagę, że w samolocie nie wolno pić przemyconego na pokład alkoholu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/478923/Trzech-poslow-PiS-zawieszonych-po-aferze-z-lotem-do-Madrytu/

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/478923/Trzech-poslow-PiS-zawieszonych-po-aferze-z-lotem-do-Madrytu/