Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rolnicy we Wrocławiu, przedsiębiorcy w Warszawie

Gospodarka

Kilkudziesięciu rolników wysypało wczoraj kilka ton obornika przed budynkiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) we Wrocławiu. Domagali się zakazania przez rząd sprzedaży i dzierżawy ziemi cudzoziemcom i firmom z udziałem kapitału zagranicznego.
Około stu właścicieli małych i średnich firm domagało się wczoraj przed Sejmem likwidacji prawnych i biurokratycznych przeszkód w biznesie. Domagali się uproszczenia w rozliczaniu faktur, zmniejszenia uprawnień urzędników skarbowych, zmian w zasadach naliczania składek na ZUS. Przedsiębiorcy krytykowali skomplikowane przepisy i procedury kontrolne przewidujące premie dla urzędników za kary i mandaty dla małych i średnich firm. Wskazywali, że państwowe urzędy traktują ich jak złodziei i oszustów, choć to oni wytwarzają 67 proc PKB i zapewniają 80 proc. miejsc pracy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1281226,Przedsiebiorcy-spalili-kukle-premier-Ewy-Kopacz-przed-Sejmem/?utm_source=box&utm_medium=link&utm_campaign=related

Udostępnij

Śledztwo w sprawie niegospodarności w kopalni

Gospodarka górnicy katowicka prokuratura katowicki holding węglowy kopalnia Kazimierz-Juliusz niegospodarność strajk

węgla kamiennego Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu wszczęła prokuratura. Szkodę majątkową na kwotę 577 tys. złotych udokumentował Katowicki Holding Węglowy, który 24 października złożył w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Prokuratura badać będzie też inne zarzuty podniesione w zawiadomieniu, między innymi niezłożenie wniosku o upadłość spółki, choć już w czerwcu należało to zrobić oraz przedstawianie Katowickiemu Holdingowi Węglowemu nieprawdziwych danych finansowych w latach 2012-2014, poinformowała rzeczniczka prokuratury Marta Zawada-Dybek.
O kopalni Kazimierz Juliusz pisaliśmy we wrześniu, kiedy zastrajkowało tam pod ziemią 160 górników. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń, przedłużenia pracy kopalni, która miała być zamknięta pod koniec września i gwarancji pracy w innej kopalni.
Kopalnia została wczoraj sprzedana za symboliczną złotówkę Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK), a pracownicy zostali przejęci przez holding.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kopalnia-stracila-prawie-600-tys-zl-jest-sledztwo-ws-niegosp,nId,1548946#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kopalnia-stracila-prawie-600-tys-zl-jest-sledztwo-ws-niegosp,nId,1548946#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox