Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wstępne hipotezy o wypadku w kopalni w Mysłowicach

Polska

Na podstawie bardzo wstępnych wypowiedzi ekspertów można powiedzieć, że w przeciągu ostatniego tygodnia przed katastrofą w rejonie ściany 560 rosło zagrożenie i metanowe i pożarowe – oświadczył wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego i szef komisji powołanej do zbadania przyczyn wypadku Wojciech Magiera. Dowodami w tej sprawie są zeznania świadków i wskazania czujników. Niestety jednolite wskazania pochodzą tylko z czujników stacjonarnych, a w pomiarach czujników indywidualnych istnieją różnice. Omówienie pełnego zbioru pomiarów będzie możliwe dopiero w styczniu a może nawet w lutym, bo odczytywanie danych z różnych instrumentów jest czasochłonne.

6 października w kopalni w Mysłowicach doszło prawdopodobnie do zapalenia lub wybuchu metanu. W miejscu wypadku przebywało wtedy 37 górników. Jeden z nich zginął pod ziemią, a czterech ciężko rannych zmarło w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Akcja ratownicza odbywała się w bardzo trudnych warunkach. Więcej o wypadku w kopalni Mysłowice Wesoła przeczytasz tutaj.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/katowice,51/wug-przed-katastrofa-w-kopalni-myslowice-wesola-roslo-zagrozenie-metanowe,486059.html

Udostępnij

Ponad 2 miliardy 700 mln m sześc. gazu w magazynach

Polska dostawy dostawy gazu gaz Gazprom magazyny gazu PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rosja zima zmniejszone dostawy

Magazyny są pełne, gotowe na zimę, poinformowało dziś Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Polsce nie grozi brak gazu zimą. Zapasy zgromadzone zostały już pod koniec września.
Według komunikatu polskie wydobycie gazu wyniosło w trzech pierwszych kwartałach 3,4 miliardów metrów sześciennych, w przybliżeniu tyle samo, ile w analogicznym okresie zeszłego roku. Mniejsze były natomiast dostawy gazu z Rosji, pisaliśmy o tym na początku września, w połowie września dostawy spadły do 45 proc. zamówień. Zamówienia Polski, poinformowało PGNiG, były we wrześniu wyższe od składanych w poprzednich miesiącach. Obecnie dostawy są ustabilizowane.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1280421,PGNiG-magazyny-pelne-gazu-w-zime-nie-zabraknie-Spolka-ujawnia-wyniki

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1280421,PGNiG-magazyny-pelne-gazu-w-zime-nie-zabraknie-Spolka-ujawnia-wyniki