Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Strajk niemieckich kolejarzy tym razem skrócony

Europa

Protest niemieckiego związku zawodowego maszynistów kolejowych GDL zostanie skrócony. Początkowo miał trwać do godz. 4 rano w poniedziałek, ale szef związku Claus Weselsky powiedział, że pociągi zaczną normalnie kursować już w sobotę wieczorem. Niemieccy kolejarze rozpoczęli strajk w środę. Od tego czasu normalnie kursuje tylko jedna trzecia pociągów dalekobieżnych i jedna piąta podmiejskich. Dyrekcja niemieckich kolei skierowała nawet wniosek do sądu pracy o przerwanie strajku, ale sąd dwóch instancji orzekł, że strajk maszynistów jest zgodny z prawem.

Obecny protest jest szóstym i najdłuższym w sporze płacowym maszynistów z państwowym przedsiębiorstwem Deutsche Bahn. Głos w tej sprawie zabrała nawet kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zaapelowała do maszynistów o „poczucie odpowiedzialności”. W ten weekend Niemcy obchodzą 25. rocznicę upadku muru berlińskiego i władze stolicy oczekują około 2mln turystów. Strajk spowodował straty na około 100 mln euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/niemieccy-maszynisci-skroca-strajk-to-gest-pojednania,486232.html

Udostępnij

Krnąbrny dowódca separatystów zginął bez śladu

Europa Bies Igor Bezler Ołeksandr Danyłuk rosja separatyści ukraina wojsko

„Igor Bezler, znany jako Bies, został zlikwidowany przez rosyjskie służby specjalne” – napisał na Facebooku doradca ukraińskiego ministra obrony Ołeksandr Danyłuk. Inne źródła nie potwierdzają informacji o śmierci Biesa, ale też nikt nie potrafi podać miejsca jego pobytu.
Ostatnio Igor Bezler dowodził separatystami w mieście Horłiwka. Przed kilku dniami pojawiły się doniesienia o starciach między dowodzonymi przez niego separatystami a regularnymi wojskami rosyjskimi. Wcześniej jego nazwisko wiązane było z zestrzeleniem samolotu pasażerskiego.
Bies, emerytowany podpułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU od 2002 roku działał na Krymie. Podczas przygotowań do aneksji półwyspu dowodził pododdziałem „zielonych ludzików”. W Donbasie był dowódcą oddziału rosyjskich separatystów. W lipcu miał odmówić złożenia przysięgi na wierność samozwańczej republice. Ostatnio odmówił podporządkowania się regularnym rosyjskim wojskom, które przejmują dowodzenie na wschodzie Ukrainy. Dziennikarzowi „Guardiana” powiedział, że żołnierzy regularnej armii ukraińskiej bierze do niewoli, ale członków gwardii ochotniczej zabija na miejscu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17565191/zginal-jeden-z-przywodcow-separatystow-biesa-zabily-rosyjskie-sluzby

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17565191/zginal-jeden-z-przywodcow-separatystow-biesa-zabily-rosyjskie-sluzby