Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Microsoft udostępnił za darmo mobilną wersję Office’a

Nauka i Technologie

Użytkownicy urządzeń mobilnych Apple’a mogą już korzystać z przeznaczonej dla nich, darmowej wersji pakietu biurowego Microsoftu. Firma z Redmond zdecydowała się zaoferować nową mobilną wersję Office’a z udoskonalonym interfejsem i łatwą integracją z serwisem Dropbox.

Darmowy Office jest również przewidziany dla użytkowników urządzeń z Androidem – obecnie trwają zamknięte testy tej wersji oprogramowania. Decyzja Microsoftu, walczącego o użytkowników w segmencie mobilnym, oznacza istotną zmianę w dotychczasowej polityce firmy. Do niedawna Microsoft uzależniał możliwość pracy z mobilnym pakietem biurowym od wykupienia usługi Office 365.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16927795,Microsoft_rozdaje_pakiet_Office_na_urzadzenia_mobilne.html

Udostępnij

Co trzeci Polak nie korzysta z Internetu

Nauka i Technologie Cyfrowa administracja Cyfrowe państwo Cyfrowe wykluczenie E-administracja Internet Internet szerokopasmowy MAC Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji polska Roman Dmowski Szybki Internet

W UE spośród osób w wieku 16-74 co najmniej raz w tygodniu korzysta z Sieci 71 proc. osób, podczas gdy w Polsce zaledwie 59 proc., a 32 proc. Polaków wcale nie korzysta z Internetu. Niższy jest również odsetek osób mających dostęp do szerokopasmowego Internetu, a znacznie niższy – 1,9 proc w porównaniu do 20 proc. – odsetek obywateli mających dostęp do łącz powyżej 100 Mb/s.
Znacznie gorzej wygląda również kwestia cyfrowej administracji w Polsce. Średnio co piąty mieszkaniec Unii korzystał w ubiegłym roku z jakiejś formy e-administracji. W przypadku Polski dotyczy to tylko 11 proc. obywateli.
Wiceminister administracji i cyfryzacji Roman Dmowski przedstawił raport, dotyczący stanu realizacji europejskiej agendy cyfrowej w Polsce. Przyjęta w 2010 roku agenda zakłada, że w ciągu dekady mieszkańcy Unii Europejskiej będą mieli powszechny dostęp do Internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/blisko-co-trzeci-polak-w-ogole-nie-korzysta-z-internetu

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/blisko-co-trzeci-polak-w-ogole-nie-korzysta-z-internetu