Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Trzej posłowie PiS zawieszeni za machinacje finansowe

Polityka

O zawieszeniu w prawach członków partii posłów na Sejm Adama Hofmana i Mariusza Kamińskiego i Adama Rogackiego za finansowe machinacje podczas wyjazdu do Madrytu poinformował dziś po południu szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Zawieszenie obowiązuje do czasu wyjaśnienia sprawy.
Posłowie w ubiegłym tygodniu wzięli z Kancelarii Sejmu kilkanaście tysięcy zaliczki na służbowy wyjazd do Madrytu samochodami, po czym polecieli tam samolotem kupując bilety po kilkaset złotych dla siebie i dla żon. Poseł Kamiński twierdzi, że po powrocie z Madrytu zadeklarował w kancelarii Sejmu gotowość zwrotu zaliczki.
O locie trzech polityków PiS z żonami do Madrytu napisał w środę „Fakt”. Kobiety wywołały awanturę, kiedy stewardessy zwróciły im uwagę, że w samolocie nie wolno pić przemyconego na pokład alkoholu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/478923/Trzech-poslow-PiS-zawieszonych-po-aferze-z-lotem-do-Madrytu/

Udostępnij

Katalończycy będą głosować w sprawie niepodległości

Polityka barcelona głosowanie hiszpania katalonia niepodleglość plebiscyt referendum ruch separatystyczny sąd najwyższy trybunał konstytucyjny

w najbliższą niedzielę. Rząd Hiszpanii podkreśla, że glosowanie nie będzie legalne, a jego wynik nie może mieć charakteru wiążącego. Rząd Katalonii zdecydował się przeprowadzić głosowanie, choć rząd w Madrycie kilkakrotnie wcześniej zaskarżał projekty referendum do Trybunału Konstytucyjnego, a ten uznawał je za nielegalne.
Ostatni projekt, zaskarżony przez rząd Hiszpanii 31 października, nie nazywa głosowania referendum, a jedynie „aktem uczestnictwa obywatelskiego”. Trybunał zawiesił prawo władz Katalonii do przeprowadzenia głosowania do czasu rozpatrzenia skargi, ale władze prowincji zdecydowały się je przeprowadzić. Ponadto rząd Katalonii zaskarżył przed Sądem Najwyższym władze Hiszpanii o naruszenie praw podstawowych Katalończyków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19442,katalonczycy-zaglosuja-w-sprawie-niepodleglosci.htm

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19442,katalonczycy-zaglosuja-w-sprawie-niepodleglosci.htm