Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Amerykańska dyplomatka podejrzewana o szpiegostwo

Świat

Funkcjonariusze FBI przeszukali biuro w Departamencie Stanu USA oraz dom amerykańskiej dyplomatki Robin Raphel, poinformowała CNN. Jest ona podejrzewana o szpiegostwo na rzecz obcego mocarstwa.
FBI nie komentuje medialnych doniesień, potwierdzając jedynie, że trwa dochodzenie. Rzecznik departamentu powiedział reporterowi CNN, że wie o działaniach FBI i że urzędnicy współpracują  z agencją. Sama Robin Raphel została w październiku zawieszona w pracy, a jej umowa, która skończyła się na początku listopada nie będzie przedłużona.
Raphel przez 30 lat pracowała w amerykańskiej służbie dyplomatycznej. W 1993 roku została pierwszą zastępczynią sekretarza stanu, następnie była ambasadorem USA w Tunezji. Od 2009 roku zajmowała się kontaktami USA z Pakistanem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1280573,USA-szpieg-w-departamencie-stanu-FBI-przeszukalo-dom-i-biuro-dyplomatki

Udostępnij

Dżihadyści dojeżdżają statkami do strefy walk

Świat dżihadyści Interpol kontrole na lotniskach ONZ państwo islamskie statki wycieczkowe strefa walk Syria turcja

Podróż samolotem do strefy walk na Bliskim Wschodzie jest zbyt ryzykowna. Na lotniskach już od dawna są bardzo zaostrzone kontrole. Osoby, które chcą dotrzeć do bojowników Państwa Islamskiego i wesprzeć ich w walce podróżują na pokładzie statków wycieczkowych. Tam kontrola nie jest tak rygorystyczna. Interpol wezwał kraje do zwiększenia kontroli we wszystkich węzłach komunikacyjnych, nie tylko na lotniskach. Według sekretarza generalnego tej organizacji, dżihadyści jako cel swojej podróży najczęściej wybierają Turcję. Stamtąd przedostają się do Syrii i dołączają do bojowników Państwa Islamskiego.

Morskie podróże islamistów Interpol obserwuje mniej więcej od trzech miesięcy. Według niedawnego raportu ONZ do Państwa Islamskiego przyłączyło już około 15 tysięcy zagranicznych dżihadystów z ponad 80 krajów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-swiat-kontra-panstwo-islamskie/najnowsze-fakty/news-dzihadysci-docieraja-do-stref-walk-statkami-wycieczkowymi,nId,1548654

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-swiat-kontra-panstwo-islamskie/najnowsze-fakty/news-dzihadysci-docieraja-do-stref-walk-statkami-wycieczkowymi,nId,1548654