Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Krnąbrny dowódca separatystów zginął bez śladu

Europa

„Igor Bezler, znany jako Bies, został zlikwidowany przez rosyjskie służby specjalne” – napisał na Facebooku doradca ukraińskiego ministra obrony Ołeksandr Danyłuk. Inne źródła nie potwierdzają informacji o śmierci Biesa, ale też nikt nie potrafi podać miejsca jego pobytu.
Ostatnio Igor Bezler dowodził separatystami w mieście Horłiwka. Przed kilku dniami pojawiły się doniesienia o starciach między dowodzonymi przez niego separatystami a regularnymi wojskami rosyjskimi. Wcześniej jego nazwisko wiązane było z zestrzeleniem samolotu pasażerskiego.
Bies, emerytowany podpułkownik rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU od 2002 roku działał na Krymie. Podczas przygotowań do aneksji półwyspu dowodził pododdziałem „zielonych ludzików”. W Donbasie był dowódcą oddziału rosyjskich separatystów. W lipcu miał odmówić złożenia przysięgi na wierność samozwańczej republice. Ostatnio odmówił podporządkowania się regularnym rosyjskim wojskom, które przejmują dowodzenie na wschodzie Ukrainy. Dziennikarzowi „Guardiana” powiedział, że żołnierzy regularnej armii ukraińskiej bierze do niewoli, ale członków gwardii ochotniczej zabija na miejscu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17565191/zginal-jeden-z-przywodcow-separatystow-biesa-zabily-rosyjskie-sluzby

Udostępnij

Demonstracja 100 tys. osób przeciw rządowi w Belgii

Europa belgia Bruksela Charles Michel demonstracja edukacja energia protest ranni rząd starcia z policją strajk transport wiek emerytalny

Demonstracje zorganizowały trzy belgijskie związki zawodowe – chadecki CSC, socjalistyczny FGTB i liberalny CGSLB. Uczestnicy przeszli w czwartek ulicami Brukseli, aby zaprotestować przeciwko planom oszczędnościowym, które chce wprowadzić nowy centroprawicowy gabinet premiera Charlesa Michela rządzący od 11 października. Protestujący nie chcą podniesienia wieku emerytalnego z 65 do 67 lat i nie zgadzają się na odebranie dodatków na dziecko, na droższą edukację i transport oraz na wyższe ceny energii. Rząd zaprasza związkowców na rozmowy, a ci podkreślają, że nigdy nie odmawiają dialogu. Demonstracja zakłóciła funkcjonowanie transportu w Brukseli. Pod jej koniec rozpoczęły się starcia z policją, w których rannych zostało ponad 20 osób.

Ostatnie duże demonstracje przeciwko władzom w Belgii odbywały się w grudniu 2011 roku i w lutym 2013.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/100-tys-Belgow-na-ulicach-Brukseli-przeciw-planom-oszczednosciowym-3232136.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/100-tys-Belgow-na-ulicach-Brukseli-przeciw-planom-oszczednosciowym-3232136.html