Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad 2 miliardy 700 mln m sześc. gazu w magazynach

Polska

Magazyny są pełne, gotowe na zimę, poinformowało dziś Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Polsce nie grozi brak gazu zimą. Zapasy zgromadzone zostały już pod koniec września.
Według komunikatu polskie wydobycie gazu wyniosło w trzech pierwszych kwartałach 3,4 miliardów metrów sześciennych, w przybliżeniu tyle samo, ile w analogicznym okresie zeszłego roku. Mniejsze były natomiast dostawy gazu z Rosji, pisaliśmy o tym na początku września, w połowie września dostawy spadły do 45 proc. zamówień. Zamówienia Polski, poinformowało PGNiG, były we wrześniu wyższe od składanych w poprzednich miesiącach. Obecnie dostawy są ustabilizowane.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1280421,PGNiG-magazyny-pelne-gazu-w-zime-nie-zabraknie-Spolka-ujawnia-wyniki

Udostępnij

Pracownicy Przewozów Regionalnych grożą strajkiem

Polska demonstracja kolejarze marszałkowie województw pikieta protest Przewozy Regionalne restrukturyzacja strajk ustawa

400 związkowców spółki pikietowało w czwartek przed Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie. Domagają się zmiany ustawy o usamorządowieniu przewozów regionalnych, zgodnie z którą marszałkowie mogą powoływać spółki konkurencyjne do Przewozów Regionalnych. Resort infrastruktury zapowiedział przeprowadzenie restrukturyzacji spółki, którą muszą zatwierdzić marszałkowie województw. Związkowcy uważają, że wiąże się to ze zwolnieniami pracowników. Leszek Miętek ze Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych powiedział, że nie ma żadnej zgody na zwolnienie choćby jednego pracownika dopóki nie zostanie wdrożony plan naprawczy i nie nastąpi konsolidacja Przewozów Regionalnych. W przeciwnym razie kolejarze zorganizują strajk.

Dziennie wyjeżdża na tory 1600 pociągów Przewozów Regionalnych i korzysta z nich ok. 250 tys. pasażerów. Ewentualny strajk byłby dużym utrudnieniem dla osób dojeżdżających każdego dnia do pracy lub szkoły.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16923887,Ok__400_zwiazkowcow_Przewozow_Regionalnych_pikietuje.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16923887,Ok__400_zwiazkowcow_Przewozow_Regionalnych_pikietuje.html