Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Śledztwo w sprawie niegospodarności w kopalni

Gospodarka

węgla kamiennego Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu wszczęła prokuratura. Szkodę majątkową na kwotę 577 tys. złotych udokumentował Katowicki Holding Węglowy, który 24 października złożył w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Prokuratura badać będzie też inne zarzuty podniesione w zawiadomieniu, między innymi niezłożenie wniosku o upadłość spółki, choć już w czerwcu należało to zrobić oraz przedstawianie Katowickiemu Holdingowi Węglowemu nieprawdziwych danych finansowych w latach 2012-2014, poinformowała rzeczniczka prokuratury Marta Zawada-Dybek.
O kopalni Kazimierz Juliusz pisaliśmy we wrześniu, kiedy zastrajkowało tam pod ziemią 160 górników. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń, przedłużenia pracy kopalni, która miała być zamknięta pod koniec września i gwarancji pracy w innej kopalni.
Kopalnia została wczoraj sprzedana za symboliczną złotówkę Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK), a pracownicy zostali przejęci przez holding.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kopalnia-stracila-prawie-600-tys-zl-jest-sledztwo-ws-niegosp,nId,1548946#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Allegro i InPost: paczki po 7,99 zł i darmowe zwroty

Gospodarka allegro aukcje internetowe cena e-commerce e-handel inpost paczkomaty zwrot

Cenę 7,99 zł za wszystkie przesyłki na Allegro przewiduje umowa zawarta dziś między spółką InPost, właścicielem bankomatów, a spółką Allegro, która nie tylko zdominowała w Polsce aukcje internetowe, ale stała się platformą sprzedażową skupiającą 200 tysięcy małych i średnich przedsiębiorców. Stałe też będą opłaty za list polecony, mają wynosić 3,94 zł.
Paczki odbierać będzie można w paczkomatach, których InPost ma około 1100 w 260 miastach. Listy polecone będą dostarczane do domów, a niedoręczone przechowywane w punktach obsługi klienta InPostu.
Prezes InPost Rafał Brzoska uważa, że niska cena przesyłek oraz darmowy zwrot spowoduje ogólny wzrost całej sprzedaży w internecie nawet o 25 proc.
Skorzystanie z usług InPostu przez sprzedawców na Allegro będzie dobrowolne, nadal będą mogli korzystać z Poczty Polskiej i firm kurierskich. Utrudnione jednak zostaną praktyki sprzedawców, którzy przyciągają klientów niskimi cenami, a marże ukrywają w zawyżonych kosztach przesyłki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16927823,Koniec_z_drogimi_przesylkami_na_Allegro___od_teraz.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16927823,Koniec_z_drogimi_przesylkami_na_Allegro___od_teraz.html